Yolu, Köprüsü Olmayan Köylerimiz Var

VİDEO HABER

Selendi’de vaktimiz oldukça en çok sevdiğimiz aktivite köyleri gezmek. Köylerle ilgili bir sürü görüntüler ve haberler paylaştık, paylaşmaya da devam edeceğiz. Ulaşabildiğimiz süre boyunca tabi ki.

Ulaşabildiğimiz sürece diyoruz, çünkü 2014 yılında olmamıza rağmen yolu olmayan köyler var. Örneğin, Kabaklar, Çinan, Rahmanlar köylerine ulaşmak için belli bir yerden sonra traktöre ihtiyaç oluyor. Kaldı ki bu köylerden okula giden öğrenciler, işlerine giden kişiler var. Herkesin de traktörü yok. Sıkıntıyı siz düşünün. Hatta kış aylarında traktör de işlemez hale geliyor. Köylülerin şikayeti çok. Eskin köyü üzerinden bir köprü yapılsa insanlarımız köye gelmek için Selendi üzerinden dolaşmaya gerek duymayacak diyor.

Bu köyleri gezerken bize eşlik eden CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Cımık, başkan olduğu takdirde bu sorunu çözeceğinin sözünü verdi. Selendi’den göçü engellemek için de çalışmalar yapacağını söyleyen Cımık bu köprü başlangıç olacak diyor. Köylüler de eğer bu köprü olursa en az 50 kişi organize sanayide iş bulur ve buradan gidip gelebilir, dolayısıyla göç olmaz diyor. 

Selendi ilçe teşkilatından Av. Mehmet Keskin Bey ise Selendi ve köylerinde yaşanan alt yapı sıkıntılarına değindi. Bilhassa kanalizasyon eksikliklerinden dolayı yağışlı zamanlarda yollar iyice kullanılmaz hale geliyor diyor. Köy yollarının yanı sıra Selendi merkezinde bile, yağış olduğu takdirde bir çok sıkıntı yaşanıyor diyor.

 

Köprünün ardında arazileri olan çiftçilerde mahsülleri toplayamamaktan şikayetçi. Kiraz yetiştirmek istesek, her gün gidip gelmek lazım ama mümkün olmuyor diyen çiftçiler, yaşanan köprü sıkıntısı yüzünden bazen mahsülleri toplayamıyoruz ve ziyan oluyor diyor.

2014 yılına girdiğimiz bu günlerde, artık bu tarz sıkıntıların yaşanmaması gerektiğine inanarak, siyasilerin bir an önce ilgilenmesini diliyoruz. Hep istediğimiz, sıkıntısız, daha kalabalık ve özellikle işsizlik sorunu olmayan Selendi görüntüsünü bize yaşatmalarını istiyoruz.

One thought on “Yolu, Köprüsü Olmayan Köylerimiz Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.