17 Ocak 2019, Perşembe
Bizi izleyin:
Giriş Yap EUR   TL0,34USD   TL0,34
23 Aralık 2014 | Son Güncelleme: 23.12.2014-18:49

YENİLMEZ BİZ BİRİZ HEP BERABERİZ

3
YENİLMEZ BİZ BİRİZ HEP BERABERİZ

Geçtiğimiz günlerde Selendi muhtarlar derneğinden muhtarlar derneğinin çalışma faaliyetlerini beğenmeyerek dernekten istifa eden Satılmış Mahalle Muhtarı Mithat Altınbaş’ın istifasına ilişkin dernek yönetiminin Basın sözcüsü Yenice Muhtarı Muammer Yenilmez bir basın açıklaması yaptı. Derneğin Basın Sözcüsü Yenice Mahalle Muhtarı Muammer Yenilmez konuya ilişikin yaptığı açıklama da, Muhtarlar derneği 3 yıl önce 46 muhtarın bir raya gelmesiyle kuruldu. Muhtarlar derneğinin kuruluş amacı başta eski adıyla köyler yeni statüyle mahallelere hizmet etmek ilçenin kalkınması için faaliyet alanlarının belirlendiği bir gerçektir. Kuruldu kurulalı siyasi partiler STK’lar halk ile içi içe çalışma faaliyetlerini yürütmüştür. Hiçbir zaman birlik içerisindeki kişileri veya STK’ları veya siyasi partilere şahsi husumet oluşmamıştır derneğimizin kuruluş amacı tamamen insan odaklı olmakla beraber halka hizmettir. Büyükşehir yasasından sonra hizmet alımları ile ufak tefek aksamalar olsa da bu önümüzdeki günlerde bu aksaklıklar giderilecektir. Bazı arkadaşların şahsi çıkarları için mesnetsiz açıklama yapmaları derneğimizi ve üyelerini derinden üzmüştür. Muhtarlar derneği kurulduğu günden bu güne kadar başkanıyla, yönetimiyle ve üyeleriyle el birliği içerisinde çalışmış ve ilçeye ve mahallelerine(köylerine) büyük hizmetler sunmuştur. Bunların başında içme suları, parke kilit taşları, kanalizasyon, hizmetleri başı çekmektedir, hemen hemen tüm mahallerimizde içme suyu sıkıntısı kalmamıştır ilçemizin adliyesinin gitme olayında dernek olarak çok aktif bir rol almıştır. Birlik ve beraberliğin neler kazandırdığı alenen görülmüştür kişiler nefislerinin vermiş olduğu heyecanla bir yerlere gelebilmek için birilerini kullanmaları etik olmamıştır. Satılmış Mahalle Muhtarı Mithat Altınbaş’ın sıkıntısı muhtarlar derneği ile değil Yenice Mahalle Muhtarı Muammer Yenilmez iledir, şahıslarla olan sıkıntılarını bir kuruma at fetmek acizliktir dedi. Muammer Yenilmez bu olayla ilgili bütün muhtarlardan şahsım adına bu olaya sebeb vermemden dolayı üzüntü duyduğunu ve hepsinden özür diliyorum ben ve tüm muhtarlar bundan sonra bu tür söylemlere sebeb vermemek için şahsı sorunlarımız bir kenara bırakarak derneğimizin faaliyetlerine zarar vermemek adına el birliği içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz dedi.

ademçakır

Etiketler:
Yorum Yazın

Yorumlar 3 yorum
  • Yenice köy muhtarımızı destekliyoruz, dernek şahsi mesele yeri değildir
    / 28 Aralık 2014, - 10:35
  • Benim yenice mutarıyla sorunum yok.soruyorum size söylediginiz işleri dernek yaptıysa bizim belediyemiz ne yaptı.
    / 26 Aralık 2014, Cuma - 12:59
  • satılmış muhtarı yeni ismi gibi Yeşilköy gibi davranmış satılmamış. kendisini tebrik ediyoruz. yenilmezde kendini galiba çok bulunmaz hint kumaşı göstermeye çalışmış dernekle değil kendisiyle sorunu olduğunu beli rtmiş. sende muhtarsın oda. sen yenicenin muhtarıysan oda yeşilköyün muhtarı. helal sana Mithat altıbaş.
    / 25 Aralık 2014, Perşembe - 16:49

© Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları SELENDİ MEDYA ve haber kaynaklarına aittir, lütfen haberleri izinsiz kopyalamayınız. Youtube Video İndir 45 Haber