19 Ocak 2019, Cumartesi
Bizi izleyin:
Giriş Yap EUR   TL0,34USD   TL0,34
14 Mayıs 2014 | Son Güncelleme: 14.05.2014-13:39

Türkiye’miz Acılar İçinde

0
Türkiye’miz Acılar İçinde

Dün Soma Maden ocaklarında yaşanan kaza Türk tarihinin en büyük insanlık ayıbıdır. En fazla can kaybı yaşanan kaza olarak tarihe geçecek olan üzücü kazanın meçhullerini ‘İşçiye, emekçiye değer vermeyen, insanlık düşmanları.’ olarak adlandırmamak için hiç bir sebebimiz kalmamıştır. Tesislerin açılışında alınan güvenlik önlemlerini reklam aracı olarak kullanan bu işin başındakiler, yaşanan kaza sonucu hala reklam yapmaya devam eder nitelikte açıklamalar yapmıştır. Yaşanan faciada madendeki işçi sayısını, hayatını kaybedenlerin işçi sayısını bile vermemek için uğraşmışlardır. Sabah saatlerine kadar medyanın bir çok organında açıklamalar yapan idareciler, amirler ve bakanlara en güzel cevapları yine sağ salim kurtarılan kalbi temiz, insanlığı bütün hücrelerinde yaşayan emekçi kardeşlerimiz vermiştir.

Kurtarılarak dışarı çıktıktan sonra “içeride kalanları kurtarmam lazım” diyerek tekrar madene girmeye çalışmaları, bir maden işçimizin tedavi için sedyeye alınmak istendiğinde “Çizmelerim kirli, çıkarayım da sedyeyi kirletmesin” demesi, ter temiz yürekleri ve aile sevgileriyle yapılan onlarca açıklamaya verilen engüzel cevaplar olmuştur.

Selendi Medya olarak yaşananları okurken, takip ederken, yazmaya çalışırken elimizden yapacak başka bir şey gelmediği için utanarak başsağlığı diliyoruz. Madenden çıkarılan işçilerimize de acil şifalar diliyoruz.

Etiketler:
Yorum Yazın

Yorumlar 0 yorum

© Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları SELENDİ MEDYA ve haber kaynaklarına aittir, lütfen haberleri izinsiz kopyalamayınız. Youtube Video İndir 45 Haber