SİZİN HAKKINIZI ALMAKTA BİRLEŞTİK

CHP’Lİ ÖZEL: ÇILGIN PROJEMİZ ÇİFTÇİYİ YENİDEN MİLLETİN EFENDİSİ YAPMAK

“KİMSEYLE HESAPLAŞMAYA GELMİYORUZ”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Atatürk, çiftçilere milletin efendisi dediyse, efendiye bakkalın önünden borçlu olduğu için gözünü kaçırarak geçmek yakışmaz. Bu borç batağından çiftçiyi kurtarmadan çiftçi milletin efendisi olamaz. Bizim çılgın projemiz, çiftçiyi yeniden milletin efendisi yapma projemizdir” dedi. Özel, Millet İttifakı’na ilişkin olarak da, “Demokraside birleştik, sizin hakkınızı almakta birleştik. Bu birlikteliğe sahip çıkın. Biz kimseyle hesaplaşmaya gelmiyoruz” ifadesini kullandı.salihli2

BİR TUZAK SEÇİM PLANLADILAR

CHP’li Özel, 24 Haziran seçim çalışmaları çerçevesinde dün akşam saatlerinde Salihli’nin Mersinli ve Durasıllı mahallelerinde vatandaşlarla buluştu. Milletvekili adayı Sabri Temel ve Salihli İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık’ın eşlik ettiği Özel, “Erken seçimi her şeyden çok isteriz. Dünyanın en pahalı mazotunu kullanan, en düşük desteklemesini alan çiftçi bir an önce kurtulsun diye isteriz. Dünyanın en düşük emekli maaşını alan emeklilerimiz bir an önce rahata kavuşsun diye isteriz. Atanamayan öğretmen atansın diye, işsizlerimiz bir an önce iş imkanına kavuşsun diye bir an önce seçimi isteriz. Dünyanın en zorlu şartlarında taşımacılık yapan kardeşlerimiz perişan olmasın diye erken seçim isteriz. Ama bu bir baskın seçim. Bir parti seçime giremesin diye saray, bir baskın seçim planlandı. Hiçbir parti düzgün cumhurbaşkanı adayı çıkaramasın diye bir baskın seçim planlandı. Namuslu bir öğretmen, çalışkan bir milletvekili Muharrem İnce’yi cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdik. Bütün Türkiye, İnce’yi ve seçim vaatlerini konuşmaya başladı” ifadesini kullandı.

ÇILGIN PROJEMİZ ÇİFTÇİYİ YENİDEN MİLLETİN EFENDİSİ YAPMAK

Özel, “Atatürk, çiftçilere milletin efendisi dediyse, efendiye bakkalın önünden borçlu olduğu için gözünü kaçırarak geçmek yakışmaz. Hiç bakkala, kasaba borcu olan, faiz altında ezilen efendi olur mu? Bu borç batağından çiftçiyi kurtarmadan çiftçi milletin efendisi olamaz. Bizim çılgın projemiz çiftçiyi borç batağından kurtarmak. Zirai kredi, ihtiyaç kredisi ya da kredi kartı borçlarının bütün faizlerini siliyoruz. En çılgın projemiz, çiftçiyi yeniden milletin efendisi yapma projemizdir. Milletin efendisi, efendi gibi para kazanacak. Gübreden ve ilaçtan KDV’yi ve ÖTV’yi kaldıracağız. Ürettiğiniz ürünü bir yıl önceden desteklemesini açıklayacağız. ÖTV’siz ve KDV’siz mazotu çiftçiye de, şoför esnafımıza da vereceğiz. Bugün 800-900 TL maaş alan emekli var. Böyle emekli maaşı olmaz. Asgari ücreti işverene yük gelmeden 2200 TL yapacağız. Hiçbir maaş, asgari ücretten düşük olmayacak. CHP’nin toplumun tüm kesimleri için vaatleri var. İsraf ekonomisinden insaf ekonomisine geçeceğiz. Millete değil devlete kemer sıktıracağız. CHP iktidarında verdiğimiz sözler teker teker yerine gelecek. CHP’ye oy vermek demek emekliye, çiftçiye, yoksula, işçiye oy vermek demek” diye konuştu.

SİZİN HAKKINIZI ALMAKTA BİRLEŞTİK

CHP’li Özel, “Atatürk’ü tartıştırmamak en çok da AKP’linin MHP’linin görevidir. Doğrusu demokrasiyse, halkın egemenliğiyse, saraydan meclise geçmekse, bunu dedelerimiz Atatürk’le beraber bizim için yaptıysa bu yoldan yürümeye devam edeceğiz. Tayyip Erdoğan’ı seven de onu bu yanlıştan kurtaracak. Tek adamın sonu Saddam’dır, Kaddafi’dir, Mübarek’tir. Dünyanın gelişmiş demokrasilerinde cumhurbaşkanları emekli olduğunda, torununu parkta gezdirir, emekliliğini yaşar. Demokrasiye sahip çıkmamız gerekiyor. Bugüne kadar kamyoncu, çiftçi, işçi, köylü ezildi. Muharrem İnce’yi cumhurbaşkanı seçerseniz, CHP’yi iktidar yaparsanız tek başımıza yönetmeyeceğiz. İnce’nin her partiden cumhurbaşkanı yardımcıları, bakanları olacak. İttifak büyüyerek devam edecek. Bundan sonra Türkiye’de kimlik siyaseti bir yana. Saadet Partisi ile İYİ Parti ile bir araya geldik. Milliyetçilerle, ülkücülerle, Erbakan’ın talebeleriyle beraberiz. Bir şeyde birleştik. Demokraside birleştik, sizin hakkınızı almakta birleştik. Bu birlikteliğe sahip çıkın. Biz kimseyle hesaplaşmaya gelmiyoruz. Kimseden rövanş almaya, kimseyle kavga yapmaya gelmiyoruz. Fakirleştirenlere inat hep beraber hepinizi zenginleştireceğiz” değerlendirmesinde bulundu. Özel, şunları kaydetti:

81 MİLYONUN CUMHURBAŞKANI

“CHP iktidara geldiğinde, kapatılan belediyeleri davulla, zurnayla açacağız, mart ayında belediye başkanınızı seçeceğiz. 24 Haziran kadar kritik bir tarih var, 8 Temmuz. İkinci tura en yüksek oyu alan iki aday kalacak. İki aday yarışıyor, biri devletin adayı, diğeri milletin adayı. Devletin adayı, yakasındaki cumhurbaşkanlığı rozetini çıkarıp, partisinin rozetini taktı. Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığında, CHP’nin iktidarında İnce, seçildiği ilk gün partisinden istifa edecek, 81 milyonun cumhurbaşkanı olacak.”

DOLARI, EUROYU FAİZİ İNDİREMİYOR

Özel, “Bütün yetkiler bir kişide. İstediği her şeyi yapıyor. İstediğini başbakan, istediğini genel başkan yapıyor, istediğini ensesinden tutuyor kapı önüne koyuyor. Ama doları, euroyu, faizi, işsizliği indiremiyor. Sen ülkeyi iyi yönetiyorsan niye erken seçime gidiyoruz, eğer sen doları, euroyu indirebiliyorsan, bugün indir. Kriz varsa sen bunu çözemiyorsan, bu ülkeyi sen nasıl kurtaracaksın?” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.