15 Aralık 2018, Cumartesi
Bizi izleyin:
Giriş Yap EUR   TL0,34USD   TL0,34
9 Kasım 2016 | Son Güncelleme: 09.11.2016-17:11

Selendiye Hibe Destekli 42 Sera

0
Selendiye Hibe Destekli 42 Sera

İl genelinde kırsal kalkınmaya yönelik projeleriyle vatandaşların yüzünü güldüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Selendi’de yüzde 75 hibe destekli 42 adet sera kurulması için başladığı çalışmalar devam ediyor. Konstrüksiyon montajları tamamlanan seralar en kısa sürede tamamlanarak vatandaşlara teslim edilecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi yönelik gerçekleştirdiği projelerine aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda yaptığı desteklerle  vatandaşların yüzünü güldüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, seracılığın geliştirilmesi noktasında başlatılan proje kapsamında 6 ilçede yüzde 75 hibe destekli 100 adet sera kurulması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Selendi’de toplamda 42 adet sera kurulacak. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Bircan Gençoğlu, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün önderliğinde üreticilerimize destek olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda başlattığımız seracılığın geliştirilmesi projesi doğrultusunda Selendi’de kurulacak olan 42 adet sera için çalışmalarımız devam ediyor. 42 adet seradan 11 tanesi kuruldu ve kalan 32 adet serayı da yılsonuna kadar tamamlayarak vatandaşlarımıza teslim edeceğiz” diye konuştu.

Etiketler:
Yorum Yazın

Yorumlar 0 yorum

© Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları SELENDİ MEDYA ve haber kaynaklarına aittir, lütfen haberleri izinsiz kopyalamayınız. Youtube Video İndir 45 Haber