17 Ocak 2019, Perşembe
Bizi izleyin:
Giriş Yap EUR   TL0,34USD   TL0,34
29 Haziran 2017 | Son Güncelleme: 29.06.2017-10:48

SELENDİNİN MODERN MAHALLESİ HALILAR

0
SELENDİNİN MODERN MAHALLESİ HALILAR
SELENDİ’NİN MODERN MAHALLESİ: HALILAR
MASKİ Genel Müdürlüğü, Selendi ilçesine bağlı Halılar Mahallesi’nin altıyla üstüyle dönüşümüne imza atarken, mahallede başladığı dere temizlik işini de noktaladı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, mahalleleri yeniden inşa ediyor. Bu kapsamda, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı, Selendi ilçesine bağlı Halılar Mahallesi’nde 17 kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon hattını yeniledi. 20 bin metrekarelik kilit parke döşeme işine de başlayan MASKİ ekipleri, mahalleyi altıyla üstüyle yenileyecek.
Bin 600 metrelik dere temizliği
Mahallenin sıkıntılarına bir bir çözüm üreten MASKİ, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde Halılar mahallesinde dere temizlik çalışması da gerçekleştirdi. Bin 600 metrelik dere temizlik çalışmasıyla hem taşkın riski hem de kötü koku ve haşere problemi ortadan kaldırıldı.
100 tonluk içme suyu deposu
MASKİ Genel Müdürlüğü, Halılar Mahallesi’nin içme suyu problemine tam anlamıyla neşter vurmak için 100 tonluk depo inşa etti.
Atıksuların bertarafı için de çalışılıyor
MASKİ Genel Müdürlüğü, Halılar Mahallesi’nin 6 kilometrelik kanalizasyon hattını yenileme çalışmasını tamamlamasının ardından 3 adet fosseptik imalatına başladı. Evsel nitelikli atıksuların çevreye vereceği zararı önlemek için yapılan çalışma sayesinde vatandaş sağlığı da korunacak.unnamed-43 unnamed-42 unnamed-41 SELENDİ’NİN MODERN MAHALLESİ HALILAR (6)_1600x1067
Etiketler:
Yorum Yazın

Yorumlar 0 yorum

© Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları SELENDİ MEDYA ve haber kaynaklarına aittir, lütfen haberleri izinsiz kopyalamayınız. Youtube Video İndir 45 Haber