SELENDİLİLER TEK SES TEK YÜREK

Salihli’de yaşayan Selendililer, Manisa ve ilçelerindeki Selendilileri, Salihli Elf Restoran’da birlik,beraberlik ve dayanışma yemeğinde biraraya getirdi.

Salihli Selendililer Derneğinin ev sahipliğinde,Ankara İzmir Karayolu üzerinde Salihli Elf Restoran’da düzenlenen geceye, Manisa, İzmir,Turgutlu, Kula ve Uşak Selendililer Derneği Başkanı ve yönetimi, Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu,Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda,Selendi eski Belediye Başkanı Muharrem Kaya,Belediye Meclis üyeleri,AK Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı Hasan Bozdoğan,MHP Manisa Milletvekili aday adayı İrfan Akaru,siyasi partilerin ilçe yönetimleri, Selendi oda Başkanları ve yöneticileri, Selendi’nin tanınan simaları ve esnafları Selendi’den gelen konuklar katıldı.

Gecenin önemini anlatan konuşmayı tüm dernekler adına Salihli Selendililer Dernek Başkanı İrfan Demir yaptı.Selendililer Tek ses tek yürek diyerek konuşmasına başlayan Dernek Başkanı İrfan Demir,”Manisa,İzmir,Uşak İl Merkezlerinde ayrıca Turgutlu,Salihli ve Kula ilçelerinde bulunan Selendililer Dernekleri 120.457 Selendili adına artık her alanda hizmet sırasının Selendi’ye geldiğini tüm ilgililere duyurmak için tek yürek olduk.Manisa’ya 155 km ile en uzak ve sesine en az kulak verilen ilçesi olan,Manisa’nın Yüksekokulu olmayan tek ilçesi olma şansızlığını yıllardır yaşayan,İlçe olduğu 1954 yılından günümüze kadar bir kez bile Milletvekili seviyesinde temsil edilmeyen Selendililer olarak artık Selendi’nin 61 yıllık hakkının teslim edilmesi gerektiği konusunda tek ses,tek yüreğiz,Biz Büyük bir aileyiz.Saygılarımızla” dedi.

Düzenlenen gecede birer konuşma yapan AK Parti Manisa Milletvekili aday adayı Hasan Bozdağan,”Seçim sürecinde aday adayı olarak Ak Parti çatısı altında seçim çalışmalarını yürüteceğini kaydeden Bozdoğan, 10-02-2015 tarihi itibarı ile Manisa’mızdan AK Parti milletvekilliği seçimlerine katılmak için İBB deki görevimden ayrıldım. Bizler Selendi’liyiz, güzel insanlarız yaşadığımız yerin güzelliğine güzellik katarız sözüne uygun olarak ülkeme ve ilçeme hizmet için yola çıktık. Selendili olmanın güzelliğini inşallah birlikte çalışmalarımızda, bütünlüğümüzü bozmadan yaşarız. Rabbim yolumuzu açık etsin” dedi.

MHP Manisa Milletvekili aday adayı İrfan Akarsu ise, Salihli Belediyesindeki 6 aylık geçici görev süresinin bittiğini ifade etti. Milletvekilliği Adaylığı için Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanlığındaki Bakanlık Müşavirliğinden istifa ettiğini belirten İrfan Akarsu 2005 yılından Ocak 2013 yılına kadar Manisa İl Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü olarak da görev yaptım. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi makamında ziyaret ederek, tarafıma hayırlı olmasını dilemesinden sonra, milletvekili aday adaylığı yoluna çıktım.Selendi’de birlik kardeşlik olduğu sürece bizim aşamayacağımız hiçbir engel yok.Bu doğrultuda tüm hemşehrilerimizden destek bekliyorum. Selendi’mizin dertlerini sorunlarını meclise taşımayı kendime görev biliyorum. Gelin bunu beraber başaralım. Çünkü bizim ortak paydamız Selendi. Allah Hayırlısını versin. Saygı ve selamlarımla” dedi.

Gecede ayrıca,Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu,Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ve Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş’ta birer konuşma yaptılar.

Selendi Ziraat Odası Başkanı Servet Akyıldız’da söylediği türkülerle geceye renk kattı.Geceye katkısı olan Ali Çekin ve Tefik Gülmez’e birer Plaket verildiği Gece yöresel sanatçıların müzik ziyafetiyle devam etti. Ardından Selendi’nin yöresel oyunları ile eğlence tam anlamıyla zirveye ulaştı. Geç saatlere kadar devam eden Birlik,beraberlik ve dayanışma gecesinde,güzel anlar yaşanması geceye apayrı bir güzellik kattı.

   M.Emin Akkoyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.