SELENDİ KAYMAKAMI HASAN MEŞELİ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

Selendi Kaymakamı Hasan Meşeli 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında,”Aynı bayrak altında yaşamanın, bir olmanın, beraber olmanın anlamını, önemini ve sevincini Cumhuriyetimizin 92.kuruluş yılı vesilesiyle ilk günkü coşku ve heyecanla bir kez daha ve yeniden yaşıyoruz” dedi.
Mesajında, Cumhuriyet, milletimizin özünü ve özgürlüğünü ifade ediyor diyen Selendi Kaymakamı Hasan Meşeli,” Özgürlüğün, eşitliğin ve barışın olduğu yerde elbette ki birlik ve beraberlik duygusu güçlenecek, huzur ve refah artacaktır. Bizim şunu özellikle idrak etmemiz gerekiyor. İnsanımızın birlik ve beraberliğinden; bu özgürlük ve barış ortamından rahatsız olan şer ve nifak odakları elbette ki bu barış ortamını bozmaya çalışacak ve milletimizin birlik ve bütünlüğüne kast edecektir. Ama bu şer ve nifak odakları, dün olduğu gibi bugün de milletimizin birlik ve bütünlüğünü ortadan kaldırmaya güç yetiremeyecek ve kendi karanlıklarıyla baş başa kalacaklardır.
Çünkü bu aziz millet Kurtuluş Savaşını imkansızlıklar ve yokluklarla kazanmıştır; ama özünden ve özgürlüğünden hiçbir zaman taviz vermemiştir. Aziz milletimizin her ferdi, ecdadının gösterdiği iradeyi, bugün Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesine taşıma noktasında göstermektedir. Milletimizin bu gayreti ve niyeti cumhuriyete ve demokrasiye olan sadakatinin en anlamlı tezahürüdür.
Bu coşku ve heyecanın milletimizin gönül dünyasından hiç eksilmemesini temenni ediyor, özgürlüğümüzün ve nifak odaklarını kıskandıran kardeşliğimizin daim olmasını diliyorum. Cumhuriyetin 92. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle aziz milletimizin ve Selendi’li hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten duygularla kutluyorum.
Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyeti “En Büyük Eserim” diye tanımlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu güzel ülke adına canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.