SELENDİ KAYMAKAMI HAKAN GÜNERİN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Ekran Resmi 2015-10-23 15.17.57
Selendi Kaymakamı Hakan Güner Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kaymakam Hakan Güner, Mesajında; “03.05.2016 Salı gününü Çarşamba’ya bağlayan gece, mukaddes bir yolculuğun ve manevi bir yükselişin ve bütün insanlığı temsilen Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabulün ifadesi olan Miraç Kandilini idrak etmiş olacağız” dedi.
Miraç, ‘Büyük Buluşma’ Peygamber (sav) Efendimizin bir gece Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksâ’ya, oradan da Yüce Allah’ın huzuruna vardığı, içerisinde pek çok hikmet ve sırların bulunduğu mübarek bir yolculuğun adıdır diyen Kaymakam Güner,”Miraç, insanın, ilahi rızaya ve desteğe ulaştığında akıl ve idraki zorlayan nice üst derecelere ulaşabileceğini gösterdiği gibi, mana âleminde yükselip ilahi rahmet ve huzura erişmenin, öncelikle gönül ve ruh temizliğinden, ahlaki erdemlere yükselişten, her şeyin sahibi olan Yüce Allah’a bağlılık ve boyun eğmeden geçtiğini hatırlatan bir fırsattır.
Miraç, göklere olduğu kadar, insanın iç dünyasına doğru da yapması gereken bir yolculuktur. Mescid-i Harâm, Mescid-i Aksâ ve göklerde Hz. Peygamber’le gerçekleşen bu kutlu yolculuk, bugün bizim için manevî merkez olan gönül dünyamızda gerçekleşmelidir.
Bu kutsal gün ve geceler, bizlere, bireysel ve toplumsal olarak iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme, geleceğimizi Allah’ın rızası doğrultusunda planlama ve ümitlerimizi tazeleme fırsatları sunar.
Bu fırsatları ganimet bilerek, günahlarımızdan temizlenmek için Rabbimize tövbe etmeli, rızasına uygun yaşayabilmek için O’ndan yardım istemeliyiz. Unutmayalım ki, içtenlikle yapılan dua ve tövbe, kendimizi bulma ve bilmenin, bir başka deyişle bize ‘şah damarımızdan daha yakın olan’ Yüce Yaratıcının huzuruna kabulün en güzel yollarından biridir.
Bu duygu ve düşüncelerle Selendili hemşerilerimin, Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecede Yüce Allah’a açılan ellerin ve yapılan dua ve yakarışların, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını, başta İlçemiz olmak üzere bütün ülkemizin, İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.