19 Ocak 2019, Cumartesi
Bizi izleyin:
Giriş Yap EUR   TL0,34USD   TL0,34
27 Ağustos 2014 | Son Güncelleme: 27.08.2014-12:58

Salihli’deki Selendililerden tepki

0
Salihli’deki Selendililerden tepki

KAYNAK: www.salihlisektorgazetesi.com

Türkiye genelindeki ve özellikle de Salihli’de görevden alınan okul müdürlerine tepkiler sürüyor. Sendikalardan sonra bir tepki de İrfan Demir Başkanlığı’ndaki Salihli Selendililer Derneği’nden(SEL-DER) geldi. Görevden alınan tüm okul müdürlerinin hepsinin yanında olduklarını anlatan Dernek Başkanı Demir “Bu haksız uygulamayı kınıyoruz” dedi.

HABER:BEHZAT AKCAN

“Bizi derinden üzdü”

Salihli’deki görevden alınan okul müdürlerinin kendilerini üzdüğünü vurgulayan SEL-DER Başkanı Demir “Görev yapan müdürlerimiz kesinlikle başarısız birer idareci ve eğitimci değildi. Bütün okul müdürlerimizin görevden alınması bizi üzerken, hemşerimiz ve aynı zamanda dernek üyemiz olan Sedat Günay ve Nurettin Söğüt’ünde görevden alınması bizi daha da derinden üzmüştür” dedi.

“Ayrımcılık apaçık ortada”

Yapılan ayrımcılığın apaçık ortada olduğunu vurgulayan Demir “Ülkenin birlik ve bütünlüğü için gece gündüz çalışan, toplum menfaatini kendi menfaatinin üstünde tutan, bilgili, liyakat sahibi, çalışkan, dürüst, alnının teri ile okul müdürlüğü makamına gelmiş, yolsuzluğa ve haksızlığa bulaşmamış tertemiz eğitimcileri okul müdürlüğünden almak ne ile izah edilebilir?” dedi.

“Eğitim adına Salihli kaybedecek”

Bu görevden almalarla eğitim adına Salihli’nin kaybedeceğini vurgulayan Demir “Eğitime emek vermiş ve birçok ödüller kazandırmış Yöneticilerimizin bu denli görevlerinden alınmasını kınıyor, bu zulümlerin son bulmasını temenni ediyoruz. Bu müdürlerimize başarı belgesi ile ödüllendirilirken, başarısız birer idareci idi. Müdürlükten alınıp, öğretmenliğe döndürülmesinden dernek olan üzüntü duyuyoruz.” dedi.

Etiketler:
Yorum Yazın

Yorumlar 0 yorum

© Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları SELENDİ MEDYA ve haber kaynaklarına aittir, lütfen haberleri izinsiz kopyalamayınız. Youtube Video İndir 45 Haber