Sakine Öz den Salihli’ye Okul Müjdesi

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, Manisa’nın eğitim sorunlarını çözme odaklı duruşuna bir yenisini ekledi. Öz, Salihli ilçesi Kemerdamları İlköğretim Okulu’nun ilkokul ve ortaokul kısımlarının birbirinden ayrılması kararına karşı veli ve öğrencilerle birlikte gösterdiği çabada olumlu sonuca ulaştı.

Okul Yerinde Kaldı

Manisa Valiliği, Kemerdamları İlköğretim Okulu’nun 5 ile 8. Sınıflarının Poyrazdamları Ortaokulu’na taşınması, ilk 4 sınıfının ise Kemerdamları’nda okumaya devam etmesi yönündeki kararını Milletvekili Sakine Öz’ün görüşmeleri üzerine gözden geçirdi ve okulun ayrılmaması yönünde yeni kararını bildirdi.

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz’ün okul kararına ilişkin açıklaması şöyle:

Veli ve Öğrencilerimizin Çabası Çok Değerliydi

“Manisa Valisi Sayın Erdoğan Bektaş, okulun yeniden birlikte eğitim görmesi kararını Milletvekili Sakine Öz’le paylaştı. Kararın sevindirici olduğunu kaydeden CHP Milletvekili Sakine Öz, “Bakanlık yetkilerine ve Sayın Valiye konuyu aktarmış, ailelerimizin okuldaki eylemlerini Meclis’te gündeme getirmiştik. Manisa Valisi Sayın Erdoğan Bektaş’a kararın gözden geçirilmesine dair ricada bulanarak talepleri ve sorunları paylaşmıştım. Sayın Vali, bugün beni arayarak 5 ile 8. Sınıfların Poyrazdamları’na taşınması kararını iptal ettiklerini belirterek okulumuzun eskisi gibi eğitim-öğretimine devam edeceğini bildirdi.

Kararı önemsiyorum… Bu karar, Salihli’nin başarılı okulu Kemerdamları’nda eğitime devam etmek isteyen öğrencilerimizin ve kararlı tutumuyla örnek bir davranış gösteren annelerimizle ortak çabamızın sonucudur.

8 Sınıf Ayrılmadan Okuyabilecek

Sınıflarımız yerinde kalıyor, ilk 4 sınıfla birlikte eğitim-öğretimine devam edecek… Farklı mahalle ve köylerden Kemerdamları’nda okumaya gelen öğrencilerimiz sınıflarında eğitimlerini sürdürecek, okulları ayrılmadan mezun olabilecekler.

Sayın Vali Erdoğan Bektaş’a, bizi ilgiyle dinlediği için, duyarlı tavrıyla kararı gözden geçirdiği için teşekkür ediyorum. Manisamızın tüm gençleri ve çocuklarımızın eğitim hakkını en nitelikli ve fırsat eşitliğine dayalı biçimde alması için çalışmaya devam ediyoruz. Kemerdamları İlköğretim Okulu’nun başarılarının devamını diliyorum.”

 

Ekran Resmi 2014-07-13 11.27.03

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.