NEDEN OLMASIN PROJESİNİN AMACI TRT HABERDE

8 ay boyunca Selendi Kaymakamlığının öncülüğünde ve Selendi kamuoyunun destekleri ile yürütülen “Neden Olmasın Projesi” neticesinde şu an itibariyle asgari 280 vatandaşımızın sosyal sigorta girişi gerçekleşmiş ve vatandaşlarımız sosyal güvenceye sahip bir çalışma şartlarında emek göstermeye başlamışlardır. Sosyal güvencesi olan işlerde çalışmak amacıyla Selendi Kaymakamlığına başvuru yapan vatandaşlarımızın günbegün artması, bu proje çerçevesinde işe yerleşen kişi sayısının Kasım ayının ortasında asgari 400 kişiye ve Aralık ayının sonunda ise asgari 500 kişiye ulaşabileceğini öngörmemize sebep olmaktadır.

Neden Olmasın Projesi’nin mahiyeti nedir?

Bu proje uzun yılları kapsayacak ve birbirinden farklı mahiyette birçok yönü ve etabı olan bir “SOSYAL SORUMLULUK PROJESİDİR” ve Selendi’nin son 5 yıllık sosyo-ekonomik göstergelerinin analiz edilmesi neticesinde geliştirilmiş bir yapıya haizdir. Bu nedenle bu çok yönlü projenin nihai başarıya ulaşabilmesi için başta çalışmak amacıyla Selendi Kaymakamlığına başvuru yapan vatandaşlarımız ve Uşak ve Salihli OSB’de faaliyet gösteren işverenler olmak üzere hem Selendi çapında hem de Manisa çapında “kişisel ve kurumsal koordinasyon” ELZEMDİR.

-İlk hedef: ÇALIŞMA KÜLTÜRÜ OLUŞTURMA

Varsayalım ki 2016 yılının ilk çeyreğinde asgari 1000 kişinin, bu proje kapsamında sosyal güvenceye sahip olmasına vesile olduk. “Artık çalışma kültürü oluştu ve Selendi Kaymakamlığının da sorumluluğu bitti.” diyebilir miyiz? KESİNLİKLE HAYIR. Çalışma kültürüne sahip olunması için asgari 3 sene boyunca ilgili kişiye düzenli bir çalışma koşulları sağlamak gerekmektedir ve taşımacılık da bu çalışma koşulların önemli bir parçasıdır. Bu sebeple çalışanlar, işverenlerin ve Selendi Kaymakamlığının karşılıklı bilgisi haricinde olan kişilerin araçları vasıtasıyla ÇALIŞMAMALIDIR.

-Neden?

Taşıma hususu, Türkiye çapında en çok suiistimal edilen konulardan biridir. Yıllarca gazetelerde 15 kişilik minibüslerde daha fazla kar etmek için 20-25 kişi taşıyan ya da gerekli belgelere sahip olmayan araçlar ile taşıma faaliyeti yürüten kişiler ile ilgili olan ve çoğunlukla olumsuz içeriklere sahip haberleri okuduk. Bir gün Selendi plakalı araçların benzer içeriğe sahip haberlere konu olmaması için taşıma hizmetlerinin bizim bilgimiz dışında yürütülmemesi ZARURİDİR.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                                                                                                                                   Hasan MEŞELİ

                                                                                                                            Selendi Kaymakam Vekili

 

 

Ekran Resmi 2015-10-23 15.17.45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.