MHP Manisa İl Teşkilatı kapatıldı

Günlerdir sosyal medya üzerinden yapılan tartışmalar sona erdi. MHP Genel Merkezinden alınan bilgilere göre Manisa Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatı kapatıldı.
MHP Manisa İl Teşkilatı, Genel Merkez’in kararıyla kapatıldı. Milliyetçi Hareket Partisi’nde yaşanan kurultay süreci ardından Genel Merkez yönetimi, kendisine muhalif teşkilatları kapatma yoluna gitti. Türkiye’nin bir çok ilinde teşkilatlar bir bir kapatılırken, 12 Mayıs tarihinde de MHP Yunusemre İlçe Teşkilatı kapatılmıştı. İlçe Başkanı Onur Baylan, kurultay süreci boyunca Meral Akşener’i destekleyeceğini açık açık beyan etmişti.

İL TEŞKİLATI DA KAPATILDI!
MHP Genel Merkezi’nden alınan bilgiye göre, Manisa İl Teşkilatı da kapatıldı.

NEDEN KAPATMA YOLUNA GİDİLİYOR?
Genel Merkez’in İl veya İlçe Başkanları’nı görevden almak yerine teşkilatları kapatması stratejik bir hamle. Eğer herhangi bir siyasi partinin İl Başkanı Genel Merkez kararıyla görevden alınıyorsa, kişinin hukuki yollara başvurarak görevine yeniden dönmesi gündeme gelebilir. Ancak teşkilat kapatılması gibi bir durumda, İl Başkanları herhangi bir dava sürecine gidemiyor. Öte yandan MHP Manisa İl Teşkilatı’nın asil 24, yedek 24 yönetim kurulu üyesi var. İl Başkanı’yla birlikte adil ve yedek üyelerin sayısı 49’u buluyor.

 

kaynak :http://www.manisasonhaber.com/siyaset/mhp-manisa-il-teskilati-kapatildi-h2346.htmlmhp_manisa_il_teskilati_kapatildi_h2346

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.