Kulaya Modern Oto Terminal

 

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Kula’ya modern bir otogar kazandırmak için düğmeye bastı. Küçük Sanayi sitesinin alt kısmında D-300 karayoluna bitişik halde bulunan 20 dönümlük araziye yapılacak şehirlerarası oto terminalin en kısa sürede inşaatının bitirilerek, Kulalıların hizmetine sunulması hedefleniyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kula’ya yapılacak şehirlerarası oto terminal için çalışmalar başladı. Küçük Sanayi Sitesinin alt kısmında D-300 karayoluna bitişik halde bulunan oto terminal arazisinde Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aytaç Yalçınkaya, Manisa Büyükşehir Belediyesi Emlak İstimlak Daire Başkanlığı Kamulaştırma Şube Müdür Vekili Ali Eroğlu ve Kula Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mesut Kayalı inceleme yaptı. Genel Sekreter Yardımcısı Yalçınkaya Kula’nın yeni bir otogara ihtiyaç duyduğunu belirterek, ilçeye modern bir otogar kazandıracaklarını söyledi.

Yeni Oto Terminal Arazisi Hazır

İlçeye değer katacak yeni oto terminalin ön hazırlıklarının tamamlandığını kaydeden Genel Sekreter Yardımcısı Yalçınkaya, “Kula, değişimin yeni yüzü olacak şekilde her türlü yatırımı almayı hak eden ilçelerimizden bir tanesi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’de bu konuda çok hassas. Yapacağımız tüm çalışmalarda bizlerde aynı hassasiyet ile hareket ediyoruz. Yakın bir zamanda başlayacağımız Şehirler Arası Otobüs Terminali inşaatını kısa sürede tamamlamayı hesaplıyoruz” dedi. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun da Kula’nın mevcut otogarının ilçeye yakışmadığını belirterek, yeni oto terminal projesine çok sevindiklerini söyledi. Tosun, “ Yer tespiti, gerekli resmi ön hazırlıkların tamamlanması ve ödenek noktasındaki tüm engeller aşıldı. Artık kazmayı vurma zamanımız gelmiştir. Kısa bir zaman sonra ilk kazmasını vurarak inşaat çalışmalarına başlayacağımız Kula Şehirler Arası Otobüs Terminali, ‘Kula Değişiyor’ sloganına hak edecek bir yüz ile hizmet vermeye başlayacaktır. En kısa sürede inşaatı tamamlayarak Kulalı hemşerilerimin ve memleketimizin hizmetine girecek olan Kula Şehirler Arası Otobüs Terminalinin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.