19 Ocak 2019, Cumartesi
Bizi izleyin:
Giriş Yap EUR   TL0,34USD   TL0,34
29 Ağustos 2015 | Son Güncelleme: 29.08.2015-13:46

Kırsala Destekler Sürüyor 

0
Kırsala Destekler Sürüyor 

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılığın gelir kaynağı olduğu kırsal alanda hayvan içme suyu göletlerini faaliyete geçiriyor. Bu kapsamda Gördes ilçesi Çiçekli Mahallesi’nin de hayvan içme suyu göleti inşaatına başlandı ve kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağı belirtildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kırsal alanı kalkındırmak için ürettiği projeleri ile vatandaşların takdirini topluyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekiplerince Gördes ilçesi Çiçekli Mahallesi’ne hayvan içme suyu göleti yapım çalışmasına başlandı. Büyükşehir Belediyesi’nin kırsalı geliştirecek ve orada yaşayan halka destek olacak projeler üzerinde çalışmalar yürüttüğünü belirten Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hayri Okkalı, Çiçekli Mahallesi’nin de hayvan içme suyu göletinin kısa sürede tamamlanacağını ve kullanıma hazır hale getirileceğini söyledi. Okkalı, “Kırsal alanda yaşayan halkın yaşadığı sorunları biliyoruz. Ve bu sorunların yarattığı olumsuzlukları azaltmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tarım ve hayvancılıkla yaşayan bölge halkı için önemli sorunlardan bir tanesi mera ve otlak alanlarda hayvanlar için içme suyunun olmaması. Tespitlerimiz doğrultusunda buralara hayvan içme suyu göletlerini kazandırıyoruz. Bu anlamda Gördes’e bağlı Çiçekli Mahallemize de yeni bir hizmet kazandıracağız. Hayırlı olsun” diye konuştu. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hayri Okkalı, kırsala yönelik yatırımların devam edeceğini söyledi.

25-unnamed-15 24-unnamed-14 23-unnamed-13

Etiketler:
Yorum Yazın

Yorumlar 0 yorum

© Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları SELENDİ MEDYA ve haber kaynaklarına aittir, lütfen haberleri izinsiz kopyalamayınız. Youtube Video İndir 45 Haber