19 Ocak 2019, Cumartesi
Bizi izleyin:
Giriş Yap EUR   TL0,34USD   TL0,34
29 Ekim 2016 | Son Güncelleme: 29.10.2016-16:21

KAYMAKAMIMIZ MURAT AYDININ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

0
KAYMAKAMIMIZ MURAT AYDININ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Ekran Resmi 2015-10-23 15.17.45

Kaymakamımız Murat Aydın mesajında;

Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 93. yıl dönümünü, büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Milletimiz, tarihin birçok döneminde olduğu gibi Kurtuluş Savaşında da en zor şartlara ve bütün imkansızlıklara rağmen, hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmamış, bağımsızlığından asla taviz vermemiş, neticede de inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü bağımsızlık mücadelesini, zaferle sonuçlandırmıştır.

Cumhuriyet, Atatürk’ün önderliğinde milletimizin azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş büyük bir eserdir. Bu eser, büyük bir vizyonla daima ileriye bakan, öz güvenini sağlam tutan, heyecanla ve şevkle çalışan bir neslin, bugünkü nesillere armağanıdır. Bizler, ilham kaynağımız olarak, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltecek, geçmişte olduğu gibi bugün de bunu tek yürek olarak haykıracak, milletçe el ele, gönül gönüle, geleceğe daha bir güvenle bakacağız.

Geleceğe yüksek hedeflerle emin adımlarla yürürken de; her alanda gelişmiş, üretken, zengin ve modern bir Türkiye, bizler için en büyük ideal olmaya devam edecektir. ‘Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır’ anlayışıyla çıktığımız bu yolda bizler de, Yeter ki gücümüzün, potansiyelimizin, kapasitemizin farkına varalım, birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Atalarımızdan devraldığımız bu değerli mirası, aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek ülkemizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği, muasır medeniyetlerin ötesine taşımaya kararlıyız.

İnanıyorum ki bundan sonra da el birliği ile millet olarak, Cumhuriyetimizin çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda, çok daha büyük mesafeler kat edecek, bir öncekinden daha büyük başarılarla, Cumhuriyetimizi taçlandıracağız.

Bu anlamlı günde; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen şehit ve gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyor; Bizi aydınlık geleceğimize taşıyan bu inançla, Selendili hemşerilerimin Cumhuriyetimizin 93. kuruluş yıl dönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.

Etiketler:
Yorum Yazın

Yorumlar 0 yorum

© Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları SELENDİ MEDYA ve haber kaynaklarına aittir, lütfen haberleri izinsiz kopyalamayınız. Youtube Video İndir 45 Haber