KAYMAKAMIMIZ MURAT AYDINI ATA SPORUMUZ CİRİT KULÜPLERİNDEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Ekran Resmi 2015-10-23 15.17.45Kaymakamımız Murat Aydın’ı makamında Selendi Zafer Atlı Cirit Kulübü Başkanı Halil İbrahim Sarı ve İnnice Atlı Cirit kulübü başkanı Nurullah Yulu ziyaret etti. Cirit kulüplerini makamında kabul eden Kaymakamımız Murat Aydın’a Başkanlar Yörüklüğün simgesi olan Yörük sarığı takdim ettiler.

Cirit kulübü başkanları Selendi de olan Cirit Takımları, Türkiye’nin gözde takımlarından birisi Olduğunu belirterek Selendi halkı, inanıyorum ki gittiğimiz her yerde İlçemizin reklamını daha iyi yapıyoruz. Ata sporumuza hep birlikte sahip çıkacağız. Her spor dalında olduğu gibi bu sporda da her şey gelip maddiyata dayanıyor. Kaymakamımız olarak sizinde cirit sporuyla ilginizin olduğu yönünde bilgilerimiz var.Ata sporumuza olan ilgi her geçen yıl artıyor. Bizler de bu kültürü yaşatmaya çalışıyoruz dediler.

Kaymakamımız Murat Aydın ise, Türkiye’de birkaç şehirde sessiz sedasız varlığını sürdürmeye devam eden ata sporumuz, Tüm zorluklara ve de yokluklara rağmen Türklerin yüzyıllardır yaptığı ciriti, günümüzde yaşatmaya çalışan şehir sayısı oldukça az. Bu ata sporunun gönüllü ciritçiler tarafından devam ettirildiği birkaç şehirden biri de Selendi. Kendine has izleyicileri tarafından her zaman ilgi odağı olan bu spor kültürel faaliyetlerin vazgeçilmez bir etkinliği haline geldi. Cirit müsabakaları da, izleyenlere bugün hala keyifli ve heyecanlı anlar yaşatıyor. Bu iş birazda aileden görme usulü ile devam ediyor.
Ata sporumuz cirit kulüplerinin değerli temsilcilerine Ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.