KAYMAKAMIMIZ MURAT AYDIN DEMOKRASİ MEYDANINDA İLÇE HALKINA HİTAP ETTİ

Ekran Resmi 2015-10-23 15.17.45

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlayan demokrasi nöbeti, tüm yurtta olduğu gibi Selendi de sürüyor. İlçemiz Demokrasi Meydanı’nda devam eden nöbette sahne alan Şehzadeler Mehteran Takımı, alanda bulunan Selendilileri okudukları marşlarla coşturdu.

İlçemizde 22 gündür Demokrasi Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutan Selendililer, Şehzadeler Belediyesi Mehter Takımı’nın konseri ile coştu. Meydanı dolduran vatandaş ellerindeki Türk Bayrakları ile mehter takımının çaldığı marşlara eşlik etti.
.
Demokrasi Meydanındaki vatandaşlarımızı yalnız bırakmayan Kaymakamımız Murat Aydın, Cumhuriyet Savcısı Egemen Sucu, Hakim Murat Ulusan, AK Parti Selendi İlçe Başkanı Muharrem Sezer, CHP İlçe Başkanı Adem Korkmaz, MHP İlçe Başkanı Salim Çıplak, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar ve İlçemizde ALS hastası olarak yaşamını cihazla sürdüren Aytaç Küçük, demokrasi nöbetine katılıp Kaymakamız ve Mehteran takımıyla fotoğraf çektirdi.

Kaymakamımız Murat Aydın yaptığı konuşmada, darbecilere milletin gerekli dersi verdiğini belirterek, “Milletimiz sokağa çıkmasaydı geçmiş darbeler gibi başarılı bir darbe olacaktı. Sizler sayesinde hiçbir darbeci bundan sonra darbe yapmaya niyetlenemeyecektir. Halkımızın bu cesur ve kahramanca tavrı karşısında inanıyorum ki artık darbeler dönemi ebediyen kapanmıştır.

Sevgili Selendililer, göstermiş olduğunuz duyarlılıktan ve demokrasiye olan inancınızdan dolayı hepinizi ayrı ayrı sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Burada tabi en büyük pay demokrasi şehitlerimizin ve gazilerimizindir. Sizlerin huzurunda, bizlere bu demokrasi şölenini yaşatan şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Halkımızı meydanlara davet ederek, darbecilere karşı halkımızın güçlü bir darbe indirmesini sağlan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve bu çağrıya duyarsız kalmayarak meydanları dolduran, tankların önüne bedenleri ile set olan bütün halkımızı ve siz Selendililere şükranlarımı sunuyorum Demokrasiye sahip çıktığınız. Bütün milletimize bir kez daha geçmiş olsun diyor ve saygılarımı sunuyorum. Milletimizin demokrasi şölenine dönüştürdüğü bu mitinglerin sonuncusu 7 Ağustos 2016 Pazar günü yapılacak ve demokrasimizin ve ülkemizin geleceği açısından son derece önemli bir şahlanışın sembolü olma niteliğini taşıyacaktır.

Birlik ve beraberlik nedir bunu tüm dünyaya göstermiş olan Şeref ve izzetini hiçe sayanlara nasıl tepki verileceğini göstermiş olan bu aziz milletin bir parçası olarak, yaşlısıyla, kadınıyla, çocuğuyla tüm Selendi’li vatandaşlarımızın 7 Ağustos 2016 Pazar günü yapılacak olan Manisa Demokrasi ve Şehitler mitingine davet ediyorum.

Selendi Kaymakamlığı tarafından saat 14.00 de Manisa Demokrasi ve Şehitler mitingine, İlçemiz Demokrasi Meydanı önünden otobüsler kalkacaktır. Tüm halkımız davetlidir.Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.