KAYMAKAMIMIZ 10 KASIM ATATÜRK Ü ANMA GÜNÜ VE ATATÜRK HAFTASI DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI

Ekran Resmi 2015-10-23 15.17.45

Kaymakamımız Hasan Meşeli mesajında;

Kahraman asker, Cumhuriyet’in kurucusu ve çağdaş Türkiye’nin mimarı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 77’inci yılında milletçe sevgi, saygı ve özlemle andıklarını bildirdi.

Onun bıraktığı eserin büyüklüğünü daha iyi anladıklarını, tarihe ve insanlığa mal olmuş kişiliğiyle kıvanç duyduklarını vurgulayan Kaymakamımız Meşeli, şunları kaydetti:

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, milli destanımızın önderi, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 77. yılında şükran ve rahmetle anıyor, manevi huzurunda saygı ile eğiliyoruz.

O, aziz Türk Milletinin bağrından çıkmış, milleti için, milleti ile birlikte başlattığı büyük bir mücadeleyi zaferle sonuçlandırmış, asırlara kucak açan fikirleriyle,  yönetim sanatıyla ve üstün kişiliği ile Türk ve dünya tarihinde unutulmaz bir yer kazanmıştır.

Atatürk ismi, bir kurtuluşun, bir zaferin, bir ışığın ifadesidir.

Unutmamak gerekir ki, 10 Kasım 1938 bir devrin sonu değil, Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin her bakımdan geliştirilmesi için yeni dönemin başlangıcıdır. Keza,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk de“ Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktırdemiştir. Dolayısıyla, Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmak, O’nun  “En büyük eserim”  dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; O’nun kendi deyimi ile “Muasır medeniyet seviyesinin üzerine” çıkarmakla mümkün olacaktır.

Bugün bizler Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını artırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşıyarak yolumuza devam ediyoruz. İnanıyorum ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerini, hedeflerini, ideallerini ve ilkelerini  bu doğrultuda yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin ortak sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle; milletimizin gönlünde ölümsüzleşen, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,  O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını bir kez daha minnetle anıyoruz. Dedi.

ataturk26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.