İYİ Parti adayı Eryılmaz, “İktidar dolarla halkı korkutmak istiyor”

İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz, ekonomide yaşanan sıkıntılara ilişkin önemli açıklamalar yaptı. İYİ Parti’nin doğru ekonomi politikalarıyla vatandaşların mağduriyetini kısa bir süre içerisinde gidereceğini ifade eden Hasan Eryılmaz, “Yanlış para politikalarıyla Türkiye intihara sürüklendi. İYİ Parti ekonomi sistemini akılcı ve etkin bir biçimde sürdürecek” dedi.

Türk Lirası tarihindeki en büyük değer kaybını yaşamaya devam ediyor. Dolar en yüksek 4.9, euro ise 5,7 seviyelerini gördü.

İş dünyasında büyük panik yaratan önlenemeyen kur artışıyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz, Türkiye’nin yanlış para politikalarıyla uçuruma sürüklendiğini ifade etti.

“TÜRKİYE YANLIŞ PARA POLİTİKALARIYLA EKONOMİK İNTİHARA SÜRÜKLENDİ”

Hasan Eryılmaz açıklamasında, “Genel Başkanımız Meral Akşener’in ve partimizin ekonomiden sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, kurdaki bu hareketliliğin bilinçli bir şekilde yapıldığını düşündüğünü dile getirmişti. 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde ülkemizde ciddi bir terör tırmanışı yaşanmıştı. Hatta referandum döneminde, ‘evet oyu vermezseniz Türkiye’de iç savaş çıkar’ diyen kişilerin bu dönemde de AK Parti listesinde aday olduğunu görüyoruz. Türkiye yanlış para politikalarıyla adeta ekonomik bir intihara sürüklendi. Vatandaşın cebinde para yok. İftarda et yiyecek durumu yok. Ağır vergi yükleri ve akaryakıta yapılan fahiş zamlar nedeniyle araç sahiplerini araçlarını park yerlerinden çıkaramaz duruma geldi. Krediler üzerindeki ağır faiz oranları nedeniyle ev ve arsa satışları durdu, bıçak gibi kesildi. İş dünyası yurtdışında yaptığı ticari ilişkilerini durdurma noktasına geldi. Şimdi de vatandaşlar üzerinde, ‘bakın eğer bizi seçmezseniz ekonomik kriz olacak’ havasıyla korku salınmaya çalışılıyor. Ama bu sefer başaramayacaklar, oyunlarını biz cesurlar bozacağız” dedi.

“EKONOMİDE ŞEFFAF VE HESAP VERİLEBİLİR BİR DÜZENE GEÇECEĞİZ”

AK Parti iktidarında ekonominin liyakata dayalı olmayan bir şekilde işletilmeye çalışıldığını ifade eden Eryılmaz, “İYİ Parti, doğru ekonomi politikalarıyla Türkiye’nin istikrarlı, kapsayıcı ve hızlı büyümesini sağlayacak. Türkiye’nin 21. yüzyılda hak edeceği konuma ulaşabilmesi için inşa edilecek olan ekonomik düzen, gelişmiş bir demokrasi ön şartı ile başarıya ulaşacak. Ekonomik sistemin akılcı, etkin ve adil bir şekilde işleyebilmesi için gereken yasal düzenlemelerin siyaset kurumuyla organik bağı olmayan ve temelde liyakata dayalı bir bürokrasi ile yürütülmesi gerekir. AK Parti iktidarında damada, oğlana, akrabaya neler verildiğini, ihalelerle nasıl oynandığını, yurt dışında saklanan paraları, her şeyi gördük. Biz İYİ Parti olarak ekonomik sistemin işleyişine hiçbir siyasetçiyi karıştırmayacağız. Türkiye son 10 yıldır orta gelir tuzağına düşmüş durumda. Bunun nedeni ise bilgi çağını yakalayamamamız. Biz hızla beyin göçünü önleyeceğiz, sanayi dönüşümünü tamamlayacağız ve sosyal kalkınma atılımını başlatacağız. Ekonomide şeffaf ve hesap verilebilir bir düzene geçeceğiz. Büyümenin bedeli yüksek enflasyon oranları olmamalıdır. Biz hedefimize ulaşmak için yüksek verimlilik içeren özel ve kamu yatırımlarıyla desteklenen dengeli ve sürdürülebilir bir kalkınma modeli ortaya koyacağız. Maliye politikalarımızın en önemlilerinden biri enflasyonun kalıcı olarak düşük tek haneli seviyelere indirilmesi olacaktır” dedi.

“BİZİM ÇOCUKLARIMIZIN HİÇBİR ZAMAN GEMİCİKLERİ OLMAYACAK ”

İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz son olarak şunları söyledi, “Bizim çocuklarımız onların çocukları kadar zengin olmayacak. Çocuklarımızın gemicikleri olmayacak. Damadımız ihale zengini olamayacak. Ama ilerde çocuklarımız bizlere çağdaş, istikrarlı ekonomisiyle hızla büyüyen bir ülkede yaşadıkları için teşekkür edecek. İYİ Parti bu rant düzenini bozacak. İYİ Parti’yle birlikte artık halk kazanacak, çocuklarımız kazanacak, vatandaşlar kazanacak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.