İLÇEMİZDE BADMİNTON ŞENLİĞİ YAPILDI.

    Özellikle son 5 yılda adını badmintonda kazandığı başarılarla duyuran İlçemizde Kaymakamlığımız ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından kurumlar arası ferdi badminton şampiyonası yapıldı.

    Kaymakamımız Yasin Ortakcı’nın da sporcu olarak katıldığı şampiyonaya çeşitli kurumlardan 16 bayan ve 16 erkek kamu çalışanı katıldı.

    Erkeklerde Beden Eğimi Öğretmeni Namık Camkıran 1. olurken, Aile Hekimi Doktor Barış Tatlı İkinci, Beden Eğitimi Öğretmeni Yiğit Kaya ise 3.oldu. Bayanlarda ise Beden Eğitimi Öğretmeni Sevilay Kaya Birinci olurken, Öğretmen Yeliz Taşdemir ikinci, Öğretmen Seçil Tunus ise 3.oldu.

    Dereceye girenlere Madalyaları Kaymakamımız Yasin Ortakcı ve Protokol üyeleri tarafından verilirken, Kaymakamımız Yasin Ortakcı’nın Madalyası ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adnan Kılınç tarafından verildi.

    Maçların hakemliklerini ise Selendi’de çeşitli okullarda okuyan, badminton il ve Türkiye şampiyonlularına katılan öğrenciler yaparken, öğrencilere de Kaymakamımız Yasin Ortakcı tarafından Teşekkür Belgesi verildi.

İlçemiz Kapalı Spor Salonunda yapılan ve üç gün süren Müsabakaları Kaymakamımız Yasin Ortakcı, Garnizon Komutanı Mustafa Akpınar, İlçe Emniyet Amiri Necip Torun, İlçe Müftüsü Ramazan Coşkun, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adnan Kılınç, Daire amirleri, Kamu çalışanları, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş izledi.

    Turnuvayı düzenleyen beden eğitimi öğretmenleri Zeliha Demir ve Okan Demir,”Bize her türlü desteği sağlayan kaymakamımız Yasin Ortakcı’ya teşekkür ederiz” dediler. Turnuvanın çok verimli geçtiğini söyleyen Okan Demir, “amacımız zaten öğrencilerimiz tarafından sevilen ve birçok basarı kazandığımız badminton sporunu tüm halkımıza yaymaktır” dedi

    Madalya töreninde konuşan Kaymakamımız Yasin Ortakcı ise, Sportmence dostça süren bir şampiyona gerçekleştiğini belirtti.

    Badminton sporunun, kolayca öğrenilebilen, bay ve bayan, 7 yaşından 77 yaşına kadar bütün insanların yapabildiği, ender sporlardan biri olduğuna dikkat çeken Kaymakamımız Yasin Ortakcı, “Şiddet içermemesi, oynaması ve seyredilmesinin zevkli olması nedeniyle bayanların da büyük ilgisini çekmektedir. Tenis oyunları grubundan olması nedeniyle rakipler arasında bir net (file) bulunur, dolayısıyla herkes kendine ayrılan sahada oynar, topu (tüytop) oldukça zararsızdır, böylece yaralanma veya sakatlanma riski en düşük etkinliklerden biri” dedi.

    Özellikle son 5 yılda adını badmintonda kazandığı başarılarla duyuran, zaten öğrencilerimiz tarafından sevilen ve birçok başarı kazandığımız badminton sporunu ilk olarak kurumlarımızda çalışan Kamu çalışanları ile tanıştırarak turnuva düzenledik diyen Kaymakamımız Yasin Ortakcı, “Amacımız Selendi genelinde halk turnuvası yaparak tüy topu ve badminton raketinin her eve girmesini sağlamak,  Selendi’yi adeta bir badminton şehri haline getirmektir” diye konuştu.

KAYNAK: WWW.SELENDI.GOV.TR

 

39DSC39 66DSC 76DSC 83DSC83 89DSC89 92DSC92 96DSC96 99DSC99 103 DSC 103

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.