HER ŞEY ENGELSİZ BİR HAYAT İÇİN

Kaymakamımız Hasan Meşeli “Her Şey Engelsiz Bir Hayat İçin” projesi kapsamında ilçemiz Mollaahmetler ve Karaselendi Mahallelerinde incelemelerde bulundu.

Kaymakamımız Hasan Meşeli’ye ziyaretinde İlçe Mal Müdürü İzzet Arık ve Rahmanlar İlköğretim Kurumu Özel Eğitim Öğretmeni İlknur Duman’da eşlik etti.

Kaymakamımız Hasan Meşeli ilk olarak Mollahmetler Mahallesinde Eşi engelli olan 65 yaşındaki Fadime Teyzeyi ziyaret etti.

Kaymakamımız Hasan Meşeli daha sonra Karaselendi Mahallesindeki Yaşlı ve Engeli vatandaşlarımızı ziyareti kapsamında Merve Yıldız Kızımızın bir sürpriziyle karşılaştı Engelli kızımızı evlerinde ziyaret eden Kaymakamımız Kızımızın devamlı evde oturup Televizyon seyrettiğini duyunca devamlı televizyon olmaz birazda Mahalleye çıkıp arkadaşlarıyla vakit geçirmesini söyledi ve kızımız Kaymakamımız Meşeli’ye ve Mal Müdürü’ne söz verdi devamlı evde kalmayacağım diye.

Kaymakamımız Hasan Meşeli ve Beraberindeki heyet bir başka aile ziyaretinden dönerken Merve Yıldız Kızımız Kaymakamımızın geçeceği yola çıkıp bir sürpriz yaparak Bahçeden topladığı Çiçekleri Kaymakamız Hasan Meşeli’ye takdim etti. Kızımızın bu sürprizi karşısında Kaymakamımızı Çok duygulandırdı.

Kaymakamımız Meşeli’nin Bu Sürpriz Karşında yaptığı konuşmada “Çocuklarımız bütün hâl ve hareketleriyle, bakışlarıyla, gülüşleriyle, sözleriyle hepimize bir şey söylemek istiyorlar; biz çok özeliz ve sizinle beraberiz. Yeter ki bize engel olmayın, biz engelli değiliz. Bize engel olan sizlersiniz, önümüzdeki engelleri kaldırın, bizim yolumuzu açın diyorlar.

Bu konuda çok çalıştık, henüz engellilerimizin önündeki engelleri kaldırma konusunda bütünlemedeyiz, daha çalışmamız gereken, yapmamız gereken ödevlerimiz var. Her türlü engellimizin toplumun bir parçası olarak hayatı bizlerle paylaşabilmesi için onların önündeki öncelikle fiziki engelleri kaldırmamız gerekiyor. Onunla birlikte bizim zihinlerimizdeki engelleri kaldırmamız gerekiyor. Her şeyden önce hepimiz bir, iki saniye sonra engelli olabileceğimizi unutmamız, aynı zamanda birer engelli adayı olduğumuzu düşünmemiz gerekiyor.

Engellilerimizle ilgili bugüne kadar katettiğimiz mesafeler küçümsenecek mesafeler değil, aldığımız yol küçümsenecek yol değildir ama yeterli midir, zihinsel bir hazırlık anlamında yeterli olmayabilir, o yönde çalışıyoruz. Hepimizin bu anlamda kendimizi hazırlamamız ve yeterli hale getirmemiz gerekiyor.

Bu çok özel çocuklarımızın ve anne-babalarının yanında olmalı, onlara destek vermek insanlık görevimizdir. Bu çocuklarımızın en başarılı ve güzel şekilde hissettirdikleri sevgi pınarından hepimiz nasibimizi almalıyız.

“Yaratılanı yaratandan ötürü sevmek” kültürümüzün de gereğidir. Sevgiyle aşamayacağımız engel yoktur. Çocuklar, birbirimizi daha yakından tanıyalım, birbirimizi sevelim, geleceğimizi daha güzel ve aydınlık yapalım.

Bu çocuklarımızın farklılıklarını zenginlik olarak görüp güçlenen birlik-beraberliğimizden aldığı güçle zenginleşen Türk Milleti’nin evladı olma ayrıcalığını yaşatmak için hep birlikte çalışalım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.