HASAN ERYILMAZ ADAY ADALIĞINI AÇIKLIYOR

Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı,  Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, Yazı işleri Daire Başkanlığı olmak üzere 3 daire Başkanlığı ve aynı zamanda Manisa Su Kanalizasyon İdaresi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüten Hasan Eryılmaz MHP’den milletvekili aday adayı olmak için bu görevlerinden istifa etti. Eryılmaz, “Misyonumuz; Milliyetçi Haraket’in iktidara yürüme misyonu, güzel Türkiye’mizin yeniden şahlanma, ayağa kalkma ve reform ateşini yakma misyonu olacaktır” dedi.

HABER MERKEZİ

Manisa Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası başkanlığını yürütürken Türkiye’nin en genç oda başkanı unvanın sahibi olan Hasan Eryılmaz, MHP il binasında düzenlenen basın toplantısıyla Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Toplantıya MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Şehzadeler İlçe Başkanı Cemal Kutlar, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, MHP İl yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Hasan Eryılmaz, Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı,  Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, Yazı işleri Daire Başkanlığı olmak üzere 3 daire Başkanlığı ve aynı zamanda Manisa Su Kanalizasyon İdaresi Yönetim Kurulu Üyeliği’nden istifa ettiğini açıkladı.

“Tek amacım hizmet”

Hayatı boyunca tek amacının ‘Hizmet’ olduğunu ifade eden Eryılmaz, “17 yılı tamamladığım memuriyet hayatım boyunca Manisa’mız ve memleketimizin güzel insanlarına; tarım ve hayvancılık alanında önemli hizmetlerde bulunmayı nasip etti. Bilindiği üzere, Türkiye’nin en genç oda başkanı olarak seçildiğim ve 4 dönemdir sürdürdüğüm Manisa Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı’ndan ve aynı zamanda Ankara dışından seçilmiş ilk ve tek oda başkanı olarak Türk Veteriner Hekimleri Birliği yönetim organlarındaki 2 dönemdir sürdürdüğüm görevimden ayrılmış bulunmaktayım. Devletimizin çeşitli kademelerinde görev yapan ülkücü milliyetçi kamu çalışanlarının teşkilatlanmaları için bizzat Cennet Mekan Başbuğumuz Alpaslan TÜRKEŞ’in talimatları ile kurulan Türkiye Kamu Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ( TÜRKAV) Manisa Şubesinin kuruluşundan bu yana büyük bir onur ve gururla yerine getirmiş olduğum Şube Genel Sekreterliği görevimden de istifa ettim” diye konuştu.

“Vatan sevgisi imandan gelir”

Eryılmaz, “Son 5 yıldır da Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ile birlikte güzel Manisa’mızın imarına, kalkınmasına ve birbirinden güzel eserler kazandırılmasına katkı sağlama şansı şahsıma nasip oldu. Bizim inancımız o dur ki vatan sevgisi imandan gelir. Hangi görevde olursak olalım, bu şuurla hareket ettim ve güzel vatanımıza hizmet için sorumluluk almaktan hiçbir zaman kaçınmadım” şeklinde konuştu.

“Gün mücadele etme ve doğruyu anlatma günüdür” 

“Gün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bölünmez bütünlüğünü cesurca savunma günüdür” diyen Eryılmaz, “Güzel yurdumuz çok kritik bir genel seçimin arifesinde. Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin de vurguladığı gibi 2015 genel seçimleri; ülkemiz, vatanımız ve milletimiz için bir milat olacak. O yüzden daha önceki hiçbir seçimde olmadığı kadar çok çalışmak, milli şuuru harekete geçirmek, milli değerlerimizi sahiplenmek durumundayız. Çünkü gün, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin yüce hatırasını muhafaza etme günüdür. Gün sorumluluk alma, mücadele etme ve doğruyu anlatma günüdür” dedi.

“Halka hizmet Hak’ka hizmettir”

Hasan Eryılmaz “Bu çerçevede pek çok vatan evladı gibi biz de verilecek her türlü göreve hazır olduğumuzu hatta görev istediğimizi beyan ettik. Siyasi büyüklerimiz ve kıymetli arkadaşlarımızla istişarelerde bulunduk. Yapılan görüşmeler neticesinde daha ağır sorumluluk yüklenmemizin Manisa’mıza ve ülkemize hayırlı sonuçlar doğuracağı kanaati oluştu. Diğer taraftan böylesine büyük anlam ve önem arz eden 2015 genel seçim süreciyle ilgili zaman kum saati misali hızla akıp gidiyor. Seçim takvimi işliyor. Halka hizmet Hak’ka hizmettir anlayışı ile çıktığımız yolda Türk milletine hizmet için önemli bir yol ayrımına gelmiş bulunmaktayım. Bu vesileyle yüce milletimizin yüce ülkülerinin emrettiği doğrultuda Manisa Büyükşehir Belediyesi’ndeki tüm görevlerimden ve devlet memurluğumdan istifa ettiğimi bildirmek, milletvekili aday adaylığımı da ilan etmek isterim. Rabbim yüce milletimize hizmet için çıktığımız bu yolda yar ve yardımcımız olsun” dedi.

“Misyonumuz Milliyetçi Haraket’in iktidara yürüme misyonu”

Eryılmaz son olarak şunları söyledi: “Bizim amacımız bir makam sahibi olmak değil; Bizim vatanımızla ilgili hedeflerimiz bugüne kadar düşünülenler gibi de olmayacak. Bizim misyonumuz yıllar yılı birlikte çalıştığımız; köylümüz, çiftçimiz,işçimiz, esnafımız, tüccarımız ve memurlarımızın sorunlarını sadece Ankara’ya taşımakla da sınırlı olmayacak. Bizim misyonumuz Milliyetçi Haraket’in iktidara yürüme misyonu, güzel Türkiye’mizin yeniden şahlanma, ayağa kalkma ve reform ateşini yakma misyonu olacaktır. İşte bu duygu ve düşüncelerle memuriyete ilk başladığım gündeki düşüncem gibi mahkeme kadıya mülk değil anlayışı ile hizmet yarışındaki bayrağı çalışma arkadaşlarıma gönül rahatlığıyla devrediyorum. Sevdamız Manisa için daha verimli çalışacağımıza ve cenabı Allah’ın da hayırlı ise nasip edeceğine inandığımız milliyetçi hareket partimizin milletvekili aday adayı olduğumu sizlerle paylaşarak   tüm basın mensubu arkadaşlarımı ve halkımızı saygıyla selamlıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.