HALKBANKTAN GENÇ GİRİŞİMCİLERE DESTEK

kaynak: www.kulahaber.net

Kula Halkbank Şube Müdürü Serdar Kesici, Halkbank genç girişimcilere verilecek olan destekler ile ilgili bilgiler verdi. Kesici,  Halkbank’ın 1933 yılında çıkartılan Halkbank ve Halk Sandıkları Kanunu ile başladığını söyleyerek; “ 77 yıllık deneyimi ile karlılık ve verimlilik odaklı stratejisi doğrultusunda bankacılığın her alanında büyümeye ve güçlenmeye devam ediyor.” Dedi.

Kesici; Eylül ayı itibarıyla yurt içinde 931, yurt dışında 5 şubesi, 2 yurt dışı temsilciliği, 3567 ATM’si bulunan Halkbank; telefon ve internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulamaları ve şubeler aracılığıyla müşterilerine küresel bir vizyonla hizmet veriyor.

Karlılık ve verimlilik odaklı finansal stratejisi doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Halkbank’ın, 2015 yılının üçüncü çeyreğinde 2014 yılsonuna göre toplam aktifleri yüzde 22 artışla 190 milyar TL’ye ulaştı. Toplam kredileri aynı dönemde yüzde 23,2 artışla 166 milyar TL’ye yükselen Halkbank’ın toplam mevduatı 123 milyar TL oldu. Halkbank, KOBİ kredilerinin de dâhil olduğu toplam ticari kredileri 2014 yılsonuna göre yüzde 30,1 artışla 100 milyar TL’ye yükselterek; Üreten Türkiye’ye destek olmaya devam etti.

Türkiye’deki başarılı performansını yurt dışına taşıyarak yakın coğrafyada da güçlü bir bölge bankası olma amacıyla çalışan Halkbank, 2011 yılında Makedonya’nın KOBİ bankası IK Bank’ın hisselerini satın almıştır. Sırbistan’ın belirli bölgelerinde şubeleri bulunan Cacanska Banka’nın hisselerinin yüzde 76,76’sını Mart 2015 tarihinde alan Halkbank gelecek dönemde Balkanlar’daki fırsatları değerlendirme ve Balkanlar’da güçlü bir bölge bankası olma hedefiyle yeni adımlar atmayı sürdürecektir.” Dedi.

GENÇLERE TAM DESTEK

Kula Halkbankası Şube Müdürü Serdar Kesici; Halkbank’ın girişimci ruha ve yeni iş fikirlerine sahip gençlerin cesaretlendirilmesi, yeni iş kurmalarının desteklenmesi ve girişimciliğin teşvik edilmesi amacıyla kullandırdığı girişimci kredilerinden, 1 yıldan daha kısa süredir faaliyette bulunan veya kendine ait bir işyeri olmayıp kendi işini kurmak isteyen girişimciler yararlanabiliyor. Girişimcilere eğitim ve tecrübelerine göre Genç, Cesur, Usta ve Mucit Girişimci Kredisi seçeneklerini sunan Halkbank, franchising girişimcileri için oluşturduğu Franching Kredisi ile bu alanda yatırım yapmak isteyenleri de destekliyor.

Üniversite mezunu, deneyimsiz, mezun olduğu bölümle ilgili kendi işini kurmak isteyen ‘genç’ girişimciler 50 bin TL’ye kadar, mesleki kuruluşlardan eğitim sertifika/belgesi bulunan, deneyimli ve kendi iş yerini açmak isteyen ‘usta’ girişimciler de 30 bin TL’ye kadar kredi kullanabiliyor.

Üniversite mezunu olup, deneyim kazandığı ve eğitimini aldığı iş kolunda kendi işyerini açmak isteyen ‘cesur’ girişimciler ile teknokentlerde faaliyet gösteren,  patenti alınmış her türlü buluş/icat/yeni fikri faaliyete geçirmek isteyen ‘mucit’ girişimciler ise 75’er bin TL’ye kadar krediden yararlanabiliyor. KOSGEB, TÜBİTAK, TTGV gibi kurumlardan hibe almaya hak kazanmış girişimciler de bu krediden faydalanabiliyor.”dedi.

HALKBANK’TAN KOBİ’LERE SEKTÖREL DESTEKLER

Kesici; “ Günümüzde KOBİ bankacılığı alanında sahip olduğu engin deneyimle reel sektörün ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetlerini sürekli olarak çeşitlendiren Halkbank, her sektörün kendine özgü yapısını ve ihtiyaçlarını dikkatle analiz ediyor. Banka sektörlere özel çözümlerini genel stratejisine uygun biçimde hazırladığı finansal ürün ve hizmetlerle KOBİ’lere ulaştırıyor. Bu kapsamda Turizm Destek Paketi, Medikal Kredi Paketi,  Girişimci Kredisi, Enerji Verimliliği Kredisi, İnovasyon Kredi Paketi, İhracat Destek Paketi, İşyeri Alımı Kredisi, Makine Alımına Yönelik Kredi, Franchising Kredisi vb. ürün ve paketleriyle uygun koşullarda kredi imkânı sunuyor.”dedi.

ESNAFA SIFIR FAİZLİ KREDİ

Esnaflara da bugüne kadar Halkbankasının tam destek olduğunu söyleyen Kesici, Esnaf ve sanatkârlara desteğini kesintisiz sürdüren Halkbank, gerekli şartları sağlayan esnaf ve sanatkârlar için yüzde 50 ve yüzde 100 faiz indirimli işletme kredileri sağlamaya devam ediyor. “dedi.

KOBİ’LERE FİNANSMAN DIŞI DESTEKLER

Kesici; “Halkbank, KOBİ’lere danışmanlık ve eğitim hizmetleri vererek finansman dışı desteklerle de yanlarında olmayı amaçlıyor. KOBİ’lere özel olarak tasarladığı www.halkbankkobi.com.tr platformundaki Uzmanına Danışın köşesi ile KOBİ’lerin ticari faaliyetler, hukuk, vergi vb. konularda uzman danışmanlardan danışmanlık hizmeti almalarına olanak sağlıyor. Halkbank müşterileri banka şubelerine gitmeden önce ürün ve hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilecekleri, randevu tesis edebileceği, asistance hizmetlerinden faydalanabilecekleri KOBİ’lere özel 0850 222 04 01 KOBİ Dialog hattından da 365 gün 24 saat destek alabiliyorlar.” Dedi.

BİREYSEL BANKACILIK

Son olarak bireysel bankacılık konusunda bilgiler veren Müdür Serdar Kesici; “ KOBİ’lere ve ülke ekonomisine sağladığı desteği çeşitlendirip artırarak misyon bankası olmayı sürdürürken, çağdaş ve uluslararası bankacılığın tüm gereksinimlerini de yerine getiriyor. KOBİ bankacılığının yanı sıra Bireysel Bankacılık alanında da önemli başarılara imza atan Halkbank, 2012 yılında lansmanını gerçekleştirdiği Paraf Kart ile müşterilerine hizmet veriyor. Visa 2014 Başarı Ödülleri kapsamında “Visa Kredi Kartı Alışveriş Hacminde En Çok Büyüyen Banka” seçilen Halkbank’ta, 2015 Eylül sonu itibarıyla Paraf kredi kartı sayısı 3,6 milyon olurken, POS sayısı 270 bine ve üye işyeri sayısı 260 bine yükseldi.” İfadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.