DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

 Ekran Resmi 2015-10-23 15.17.45

KAYMAKAMIMIZ HASAN MEŞELİ “DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ” NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI

Kaymakamımız Hasan Meşeli Mesajında;

Çocuklar umuttur, sevgidir, ülkenin geleceğidir. Geleceğimizi, çocuklarımıza daha güzel bir ortam sunduğumuzda teminat altına almış oluruz. Her çocuk öncelikle  sağlık, eğitim ve diğer tüm imkânlardan yararlanma ve barış dolu bir dünya hayatın tüm güzelliklerini yaşama hakkına sahiptir. Hepsi birer nadide çiçek olan çocuklarımızı tehlikelerden ve zararlı alışkanlıklardan koruyarak gelişmelerine ortam hazırlamak ve dünyayı bir çiçek bahçesine çevirmek tüm ülkelerin ve insanların gönüllü gayretleriyle mümkün olacaktır.

Dünya çocuklarına daha iyi bir yaşam sunmak için her yıl 20 Kasım “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak tüm dünyada kutlandığı gibi ülkemizde de kutlanmaktadır.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her zaman korunmaya ihtiyaçları vardır. Çocuklarımızın haklarını koruyarak onlara daha güzel bir dünya sunduğumuzda geleceğimizi de teminat altına almış oluruz. Unutulmamalıdır ki eğitim, sağlık ve yaşam hakkı çocukların en doğal haklarıdır. Bu hakları sunmak da sosyal devlet olmanın gereğidir.

Çocuklarımızın sağlıklı, güçlü, bilgili, yetenekli olması milletimizin varlığının en büyük güvencesidir. Onları korumak, hiçbir ayrım gözetmeksizin eşit koşullarda eğitmek yüksek insani değerlerimizin bir gereğidir. Tüm çocukların güzel bir dünyada yaşayabilmesi ise bütün insanlığın gönüllü gayretleriyle mümkün olacaktır.

Sevgi ve hoşgörüyü ilke edinerek tarih boyunca dünyaya adalet dağıtan milletimiz, çocukları dünyadaki en kıymetli varlık olarak görmekte ve onları el üstünde tutmaktadır. Zira onlara yapılan yatırım, millî ve manevi değerlerimizin geleceğine yapılan en değerli yatırımdır.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yüce Meclisin açılış gününü çocuklara Tarihte ilk ve tek örnek olarak, tüm dünya çocuklarıyla el ele kutladığımız 23 Nisan Çocuk Bayramı, milletimizin çocuklara verdiği değerin en güzel göstergesidir. İnanıyorum ki bu anlamlı gün, çocuk haklarının gelişmesine, çocuklara karşı uygulanan şiddeti sorgulamamıza vesile olacak, çocuklarımıza olan sevgimizi daha da artıracaktır.

Bu düşüncelerle çocuklarımızın Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutluyor, onları sevgiyle kucaklıyorum. Dedi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.