CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZGÜR ÖZELDEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

 

ÖZEL: “MİLLETİMİZİN BAYRAM SEVİNÇLERİNİ DOYA DOYA YAŞAYACAĞI BİR GELECEK İÇİN, ADALET İÇİN SÖZ VERİYORUZ”

Bayramlar, toplumsal birlikteliğin sağlandığı, üzüntülerin ve sıkıntıların geri plana itildiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, saygının, sevginin pekiştiği özel günlerdir. Bayramlar aynı zamanda manevi duygularımızı tazeleyen, umutlarımızı besleyen günlerdir.  Ancak, bu bayramı da bayram tadında sevinçle, mutlulukla yaşayamıyoruz.  Vatandaşlarımız, bu bayramı da adaletsizliğin, haksızlıkların, yoksulluğun, terörün, savaşın, gölgesinde karşılıyor. 

Biliyoruz ki;  bizim her engeli aşacak gücümüz, milletçe hak ettiğimiz aydınlık günlere ulaşma azmimiz ve imkansız denilenlerin mümkün olduğunu gösteren bir tarihimiz var.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak mağdur olan herkesin,  evlatlarını kaybeden ana babaların, annesini babasını kaybetmiş tüm evlatların;  geçim derdinde bir lokma ekmek için gece gündüz alın teri döken esnafımızın, emekçinin, işçimizin, çiftçimizin; gençlerimizin, çocuklarımızın, tüm kadınların; yani haksızlığa uğraşmış, adalet arayan her kim varsa onun yanındayız. 

Çünkü biz; milletimizin bayram sevinçlerini doya doya yaşayacağı bir ülke ve gelecek için çalışıyoruz. Biz bu ülkenin dört bir yanında, bu ülkenin meydanlarında, sokaklarında, tarlalarında, bayram sevinçlerini çoğaltmak için, adalet için söz veriyoruz ve biliyoruz ki bu ülkeye adaleti ne pahasına olursa olsun getireceğiz!

Savaşların, terörün, kan ve gözyaşının son bulduğu, ülkemizin kaynaklarının adil paylaşıldığı, kimsenin yoksulluk ve sefalet çekmediği, hiçbir çocuğumuzun yatağa aç girmediği, emeğin değer bulduğu; emeklilerimizin, işçilerimizin, esnafımızın, çiftçimizin, madencilerimizin, memurlarımızın, kadınlarımızın, gençlerimizin artık boyunlarını bükmediği, adalet ve eşitliğin sağlandığı bir geleceği hep birlikte inşa edeceğiz.  

Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, Ramazan Bayramın ülkemize ve tüm insanlığa adalet, barış ve huzur getirmesini diliyorum.

Özgür ÖZEL

Manisa Milletvekili

CHP Grup Başkanvekili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.