Büyükşehirden 60 Günde Bin 500 Kilometre Asfalt

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün 2016 yılı asfalt sezonu için söz verdiği 2 bin 500 kilometrenin ardından Haziran ayıyla birlikte yoğun bir asfaltlama çalışması başlatan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı  Yol Şube Müdürlüğü, geçen 2 aylık sürede il genelinde bin 500 kilometrelik asfaltlama çalışması gerçekleştirdi. Çalışmayla yıllardır asfalt görmeyen bir çok yol yepyeni ve modern bir görünüme kavuşurken, trafik açısından da güvenli hale getirildi.

Asfalt Hedefine Emin Adımlarla

Geçtiğimiz 2015 yılında bin 500 kilometrelik asfalt çalışması hedefleyen ancak ihale prosedür süreci ve Kamu İhale Kurumu’na yapılan itirazlar nedeniyle bu hedefinin gerisinde kalan Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılı asfalt sezonunun başladığı Haziran ayından bu yana il bütününde yoğun bir asfaltlama çalışması gerçekleştiriyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün 2016 yılı için işaret ettiği 2 bin 500 kilometrelik asfalt hedefinin ardından hızla çalışma başlatan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı  Yol Şube Müdürlüğü ekipleri, asfalt sezonunun başlamasından bu yana geçen 2 aylık sürede bu hedefin bin 500 kilometresini tamamladı.

Manisa en iyisini hak ediyor

Manisa genelinde 2016 yılı asfalt sezonu öncesi 2 bin 500 kilometrelik asfalt atılacağının sözünü verdiğini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Geçtiğimiz yıl prosedür süreçleriyle ilgili yaşanan sıkıntıları bu yıl yaşamamak için yoğun çaba sarf ettik. Mayıs ayıyla birlikte de hızla asfaltlama çalışmasını tüm ilçelerimizde başlattık. Geldiğimiz noktada Temmuz sonu itibariyle bin 500 kilometrelik asfalt çalışmasını tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Asfalt sezonunun kapanacağı Eylül-Ekim aylarına kadar 2 bin 500 kilometre olarak belirlediğimiz asfalt hedefimize ulaşacağımızı düşünüyorum çünkü Manisa ve Manisa’nın 17 ilçesinde yaşayan hemşerilerim en iyisini hak ediyor” diye konuştu.

HABERİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ >>>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.