BİR ELİN NESİ VAR İKİ ELİN SESİ VAR

Atalarımız boşuna dememiş birlikten kuvvet doğar diye.Eeee bir de komşu komşunun külüne muhtaçtır var. Bu köyümüzdeki birlik ve beraberlik atalarımızı bile kıskandıracak cinsten. Tüm Selendi halkı olarak örnek alınacak türden bir beraberlik.

Selendimizde geçim kaynağımız olan hayvancılığı doğru, titiz ve birlik içinde yapıyorlar. Ne kazanırlarsa beraber kazanıyorlar. Kendi başlarına devletten hiçbir şekilde destek olmadan kooperatifleşme yolunda ilerliyorlar. Bunu başarabilmelerinin tek sebebinin de “birlik” olduğunu sürekli olarak vurguluyorlar.

Biz de gittik gördük hem misafir perverliklerine şahit olduk hem de kulağımıza küpe olacak öğütlerini aldık. Hepsi birbirinden neşeli çünkü sürekli kafalarımıza yer eden hayvancılık kötüye gidiyor olgusunu kendi içlerinde yenmişler . Ellerinden geldiği kadarı ile modern tarıma geçmişler. Tek eksikleri damları bunu da kendi içlerinde yine kredi kullanmadan çözeceklerini söylüyorlar.

Tabi destek de aldıkları olmuş ama maddi değil manevi. Manisa İli  Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Kırlıoğluna da teşekkürlerini her fırsatta dile getirdiler kimse onlara inanmazken Ahmet beyin destek çıktığını bildirdiler.

Bizim de diğer çifçilerimizin de yapması gereken bu birlik beraberlik her konuyla baş edilebilir güçlerimizi birleştirdiğimiz zaman. Bunun canlı örneği olarak görmeliyiz Çampınar Köyü-Dere mahalle sakinlerini.

TEŞEKKÜRLER

DİLAVER AYVAZ

İSMAİL FILIK

CEMİL ÖZ

HABER:

EDA ERCAN

FEYYAZ EKİM

 

01-IMG_3170 07-IMG_3206 11-IMG_3213 02-IMG_3171 06-IMG_3185 04-IMG_3174 05-IMG_3175 10-IMG_3210 03-IMG_3172 09-IMG_3208 08-IMG_3207

 

 

3 thoughts on “BİR ELİN NESİ VAR İKİ ELİN SESİ VAR

  1. cesaritinize ve birbirinize güveninizi tebrik ederim. örnek anlayışını takdirle karşılıyorum. başarınızın devamını cani gönlümden diliyorum. bu işin kredisiz de olabileceğini memleketimiz insanına bir örnek teşkil etmesini istiyorum. kazancınız bereketli olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.