BAŞKAN KURT SELENDİ İÇİN SÖZ VE KARAR SAHİBİ OLMAK İSTEDİĞİMİZ BİR SÜRECE HAZIRLANIYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Selendi İlçe Başkanı Fikri Kaygısız’ın istifa etmesi nedeniyle boşalan Selendi CHP İlçe Başkanlığı görevine, Fikri Kaygısız Başkanlığında da Başkan Yardımcısı olarak görev yapan , Eski Eğitimci yeni çiftçi Emekli öğretmen Selim Kurt seçildi.
Selim Kurt başkanlığındaki yeni yönetim kurulu üyeleri de belli oldu. Yapılan yeni düzenleme ile CHP Genel Merkezince de onaylanan liste ile daha önce 12 olan Selendi CHP İlçe Yönetim Kurulu üye sayısı değişiklikle 18’e çıkartıldı.18 Asil Yönetim listesinin dışında da 11 yedek üye yer aldı. Yeni Yönetimde üç tane de bayan üye yer aldı. Yeni Yönetim Kurulu da ilk toplantısını yaptı. Toplantıya istifa eden Eski İlçe Başkanı Fikri Kaygısız ’da katılarak görevi yeni Başkan Selim Kurt’a devretti. Yeni Yönetime Başarılar dileyen Kaygısız, “Bundan sonra da partimize hizmet etmeye devam edeceğim” dedi.
Bugün itibariyle göreve başladıklarını ve ilk toplantılarını yaptıklarını belirten CHP Selendi İlçe Başkanı Selim Kurt ise yaptığı konuşmada, İstifa eden eski Başkan Fikri Kaygısız’a bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
Başkan Kurt burada yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Halk Partisinin Türkiye’nin hatta dünyanın en köklü partisi olduğunu belirterek, Cumhuriyet Halk Partisinin Programlarıyla, kadrolarıyla Türkiye Cumhuriyetinin bütün vatandaşlarına, her karış toprağına hitap eden, büyük bir mücadele içinde olduğunu söyledi.
Başkan Kurt, Yerel Seçimler öncesi Selendi Cumhuriyet Halk Partisi olarak geniş tabanlı yenibir yönetim kurulu oluşturduklarını belirterek, ”bundan sonraki süreçte Selendi için söz ve karar sahibi olmak istediğimiz bir sürece hazırlanıyoruz. Burada birinci önceliğimiz Türkiye Cumhuriyetinin ve Demokrasimizin korunup kollanmasıdır”dedi.
Başkan Kurt Selendi’de göçün fazla olduğunu söyleyerek, Burada kazanamadığı için başka şehirlere göç etmek zorunda kalmayan bir selendi gençliğini özlüyoruz, yollar kanalizasyonlar üzerinden yapılan politika ile Selendi’ye katkı sağlanamadığını düşünüyoruz. Bundan sonrası için Selendi’nin bütün mahalleleri ile üretici olan Köylülerin ve Selendi esnafının,Selendi’de yaşan emekli,genç,çiftçilikle meyvecilikle,hayvancılıkla uğraşan herkesin kendi toprağında ekip biçtiği kendi köyünde yaşadığı daha mutlu daha paylaşımcı geleceğinden umutlu bir biçimde yaşayabilmesi için burada hep birlikte ve yerinden yönetim anlayışı ile Yerel yönetim anlayışını hayata geçirme konusunda çok iddialı ve kararlı olduğumuzu belirtmek istiyorum. Buradaki temel felsefemiz Büyük Atatürk’ün “Köylü Milletin efendisidir” dediği daha sonraki zaman dilimlerinde Bülen Ecevit’in “toprak işleyenin su kullananın” dediği ve CHP olarak çalışanların üretenlerin emekçilerin bir partisi olduğumuzu iddia ettiğimiz bir durumda bunların hayata geçirilebilmesi ve bu ilkelerimizin Selendi’de anlamlı ve değerli bir herkesin farkına vardığı değerler olduğunun farkedilmesini istiyoruz. Çünkü Çalışıyoruz,üretiyoruz ama yoksuluz, Tarlamız var hayvanlarımız var ama göç ediyoruz,boş bırakıyoruz üretmekten vazgeçiyoruz.Bunlar normal olarak bizim gibi kırsal alanda yaşayanlar için bir çözüm değil Selendinin kaderi bu olmamalı” dedi.
Başkan Kurt yaptığı konuşmanın devamında şunları söyledi,”Bu yerel seçimlerde hiçbir partinin hiçbir siyasetçinin hiçbir siyasi partinin şunu yaptı şunu yapmadı, onlar kötü falan gibi basit anlayışla değil kapsayıcı burada yaşan tüm insanların, farklı partilere oy vermiş bütün üreten çalışan ve burada yaşan bütün herkesi kucaklayan herkese hitap eden herkesin söz ve karar sahibi olabileceği bir şekille Selendinin hayatında yerel seçimlerin yeni bir basamak yeni bir aşama olmasını diliyoruz ve bunun için de hep beraber bütün inancımızla açık yüreklilikle samimi bir biçimde çaba içinde olacağız Cumhuriyet Halk Partisi olarak ta Selendinin bütün insanlarına bütün herkesime kucaklayıcı herkese kapımızın açık olacağı konusunda herkesin bize inanmasını güvenmesini istiyoruz.Temel önceliğimiz ; demokrasi içinde kalkınmış gelişmiş bir Türkiye sevdasını Selendi den başlayarak hayata geçirmek, ”vatan sevgisi ,O na hizmetle ölçülür” diyen büyük Atatürk ün yolunda işsizliğin en aza indirildiği , çalışan hiçbir insanımızın işinden olmadığı, âmâ yeni iş alanları yaratılarak göçün azaltıldığı bir topyekûn Selendi projesiyle geleceğe umutla baktığımız ve her işi birlikte başaracağımız kaynaşmış mutlu ve refah insanların yaşadığı yer haline getirebilmek en büyük davamız olacağını herkese duyurmak istiyoruz”diye konuştu
Selim Kurt Başkanlığındaki CHP Selendi İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu;
Sıdıka Uğurlu, Yıldız Kara, Şefika Gacar, Ali Yiğit, Ahmet Bozkurt, Mehmet Erol, Ramazan Eryıldırım, Coşkun Gürbüz, Efraim Ercan, Cemil Kaya, Kadir Çimen, Özgür Ercan, İsmet Tatar, Halil Sönmez, Mehmet Kesgin, Adem Korkmaz, Zeki Özkan, Uğur Sağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.