BABALARININ SON DİLEĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİLER

Alaşehir’de hayatını kaybeden Akgüller Yem’in sahibi İbrahim Akgül’ün oğulları, Alaşehir Devlet Hastanesine hayat getirdi.

Alaşehir’in Badınca Mahallesi’nden çıkan kaynak suyunu yer altından 5 bin 500 metre boru döşeterek Alaşehir Devlet Hastanesi’ne getiren işadamı İbrahim Akgül, bahçeye çeşme de yaptırmak istedi, ancak buna ömrü yetmedi, 2016 yılında yaşamını yitirdi. Akgül’ün sağlığında gerçekleştiremediği isteğini oğulları yerine getirdi. İbrahim Akgül’ün oğulları Mustafa Akgül ve Mehmet Akgül, saatte 55 ton debiyle çıkan kaynak suyun hastanede, bahçedeki ağaçların sulanmasının yanı sıra içme suyu olarak da kullanılması adına çeşme yaptırdı.

Babasının adına hayratı hastaneye kazandırdıklarını belirten Mustafa Akgül, “Su hayat demektir. Rahmetli babamız hayır yapmayı çok severdi. Sağlığında hastane bahçesinde ağaçların kuruduğunu görünce, böyle bir düşünce aklına geldi. Badınca Mahallesi bölgesinde çıkarılan kaynak suyunu, boru döşeterek Alaşehir Devlet Hastanesi’ne getirtti. İnsanların da içme suyu olarak kullanabilmesi için çeşme yaptıracaktı. Ancak ömrü yetmedi. Biz de babamızın hayrını tamamlamak için, onun adına bir çeşme yaptırttık. Görevimizi yerine getirdiğimiz için, insanlara ve bitkilere yararlı olabildiğimiz için de çok mutluyuz” dedi.

Alaşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Orhan Kırmalı, hastanenin yaklaşık 40 bin metrekareyi bulan geniş bir alan üzerine kurulu olduğunu belirterek, “Bunun yaklaşık 30 bin metrekaresi bahçe. Bahçemizde birçok ağaç vardı. Su yetersizliğinden kurudu. Biz bahçemize yeniden yaklaşık bin ağaç diktik. Yeterli suyumuz olmasına rağmen hem tasarruf, hem deilerleyen yılları da düşünerek kaynaklarımızı daha verimli kullanmak adına damlama sulama sistemini kurduk. Ağaçlarımız yeterli suyu alabiliyor. Çevremiz ve doğamız güzelleşecek. Böyle hayırseverlerin de hastanemize katkılarının devamını bekliyoruz”. dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.