18 Ocak 2019, Cuma
Bizi izleyin:
Giriş Yap EUR   TL0,34USD   TL0,34
21 Ekim 2014 | Son Güncelleme: 21.10.2014-11:01

ADEM OTU HER DERDE DEVA

0
ADEM OTU HER DERDE DEVA

Eski Yunan ve Romalılarda “Aşk Şerbeti” yapmak için kullanılan, halk arasında Kankurutan, Adem Otu yada Adam Otu olarak bilinen bitkinin birçok hastalığa iyi geldiği söyleniyor.

Manisa’nın Selendi ilçesinde yaşayan ve Adem Otu bitkisi satan Mehmet Can, bu bitkinin birçok hastalığa iyi geldiğini iddia etti. Bitki ile ilgili konuşan satıcı Mehmet Can; ”Bu bitki Toroslar’ da, Güneydoğu Anadolu’da ve Kıbrıs Beş Parmak Dağları’nda yetişiyor. 27 yıldır bunu oralardan getirtip Manisa’nın ilçelerinde ve İzmir ‘de satıyorum. Bu bitki bel ve diz ağrıları, romatizma, boyun fıtığı, bel fıtığı gibi hastalıklara iyi geliyor. Bunun dışında en çok siğil ve sivilce için vatandaştan sayın alanlar var. Ayrıca varis hastalığına da iyi geldiğini söyleyen, kullanıp memnun kalanlar var. Bu işe amcamın sayesinde başladım. Amcam da yıllardır Bursa’da bu Adem Otu’nu satıyor” dedi.
Satıcı Mehmet Can, bu işten çok fazla gelir sağlamadığını ancak bu bitkiyi kullanıp iyi olanlardan hayır dua almanın en büyük kazanç olduğunu düşündüğünden bu işe devam ettiğini söyledi.

KAYNAK: MANİSAGÜNDEMİ

Etiketler:
Yorum Yazın

Yorumlar 0 yorum

© Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları SELENDİ MEDYA ve haber kaynaklarına aittir, lütfen haberleri izinsiz kopyalamayınız. Youtube Video İndir 45 Haber