Kaymakamdan Yaşlı Kadına Devlet Şefkati

Göreve Başladığı günden bugüne kadar mahallelerde yaşayan yöre sakinleri ile bir araya gelen ve sorunları yerinde tespit ederek çözüme kavuşturmak amacıyla düzenli olarak ziyaretler gerçekleştiren Selendi Kaymakamı Hakan Güner, ilçeye bağlı Dumanlar Mahallesinde ziyaretlerde bulundu. Mahalle girişinde Muhtar Halis Kızılkaya tarafından karşılanan Kaymakamı Güner daha sonra mahallesinde yaşlı ve tek başına ikamet eden 70 yaşındaki Hatice Kalkan’ı evinde ziyaret etti.

Dumanlar Mahallesini ziyaret eden selendi Kaymakamı Hakan Güner 70 yaşındaki Hatice Güner’i de ziyaret etti. Hatice Güner’in sıkıntılarını dinleyen Kaymakam Güner’in sıcak ve samimi tavrı yaşlı kadını da mutlu etti. İlk kez karşısında bir kaymakam görmenin mutluluğunu yaşayan Hatice nine, esprili yanıtlarıyla da dikkat çekti. Kaymakam Güner’in ’Kaç Yaşındasın’ şeklindeki sorusuna “Doğduğumdan beri yaşıyorum” cevabı veren Hatice Güner herkesin gülümsemesini sağladı. Kaymakam Güner, Hatice nineye yardımcı olunacağını ve tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını belirterek, “Gereken yapılacak” dedi.
Köydeki vatandaşların da tek tek sıkıntılarını dinleyen Kaymakam Güner, Sosyal Devlet anlayışı gereği yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç insanlara yardım eli uzatmanın öncelikli görevleri olduğuna değinerek, “Yaşlılarına saygı göstermeyen toplum, gençlerine de çocuklarına da saygı göstermez, değer vermez. Birgün bizde yaşlanacağız ve o zaman biz de çocuklarımıza, gençlerimize ihtiyaç duyacağız. Şimdi biz genç iken yaşlılarımıza sahip çıkmazsak, çocuklarımız da biz yaşlanınca bize sahip çıkmayacaktır ve toplumumuz böyle bir birine sahip çıkmayan bir insanlar topluluğu haline geldiği zaman vay halimize. İşte böyle kötü bir senaryo ile karşılaşmamak için herkes annesine, babasına, ninelerine, dedelerine sahip çıkmalıdır.” dedi.
kaynak:http://manisadasonnokta.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.